Dobrze nakręcona Mapa: "Mów" to opowieść o tym, jak wybucha świat

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 12:50
- "Mów" to opowieść o niespełnionej miłości, która rozsadza świat. Teledysk do tego utworu ma w sobie coś z "Enjoy The Silence" Depeche Mode - opowiada Mapa, czyli Magda Pasierska.
Mapa - Magda Pasierska
Mapa - Magda PasierskaFoto: mat. promocyjne

Mapa to pseudonim artystyczny Magdy Pasierskiej, która w swoim solowym projekcie tworzy eklektyczną fuzję syntetycznej elektroniki rodem z berlińskich scen muzycznych, naturalnych brzmień sekcji instrumentów, bardzo osobistych tekstów oraz niecodziennego głosu. - Bez wątpienia jest to muzyka, w którą trzeba się zagłębić i nie da jej się zanucić w samochodzie po jednym przesłuchaniu - opowiadała artystka w wywiadzie dla Czwórki.

Debiutancki album Mapy - "Wzywam Cię" - ukazał się pod koniec 2021 roku. Płytę promowały single "Wzywam Cię", "No One" i "Przejdź do pozycji dziecka". Na płycie znalazł się także utwór "Mów", który artystka nagrała razem ze Swiernalisem. - To jest opowieść o kobiecie, która tonie w swojej niezrealizowanej miłości do mężczyzny. Jest tak zakochana, że traci kontrolę - opowiada Magda Pasierska. - Jedyne, co może zrobić, to mantrować modlitwę o to, by kiedyś do niej zadzwonił. Bo może wtedy zacznie emocjonalny stream pozycjonować prawidłowo - do niego, a nie do wewnątrz. Ale on tego nie robi.

Twórcą scenariusza i reżyserem teledysku do piosenki jest Sebastian Juszczyk, a w zdjęciach pomógł mu Paweł Maluśki. - Przy Sebastianie czuję się bezpiecznie ze swoimi wizjami i dylematami. To osoba, która rozumie mnie bez słów, dlatego jeśli chodzi o teledyski, oddaję mu to pole. Ja tworzę ramy, on jest kreatorem treści - tłumaczy Mapa. - W przypadku "Mów" zależało nam, żeby pokazać siłę uczucia tak mocnego, że pustoszy świat. Że świat wybucha z niespełnionej miłości.

Posłuchaj
09:31 CZWÓRKA NDT - mapa 04.02.2022.mp3 Mapa o tym, co działo się na planie teledysku do piosenki "Mów" (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

Teledysk kręcony był w okolicach Nysy. - To bardzo ciekawa miejscowość, która leży pod Wrocławiem. Znajduje się blisko gór i jest otoczona jeziorami i lasami - opowiada artystka. - Sebastian Juszczyk ma cały folder tych lokalizacji i potrafi patrzeć na to miejsce w dość nieoczywisty sposób. Główną rolę w teledysku do "Mów" odgrywa 60-letni buk. Drzewo znaleźliśmy na niesamowitej polanie i pokazaliśmy je z różnych perspektyw. Pracowaliśmy ze światłem i jak zwykle bywa w takich przypadkach, musieliśmy być czujni i bardzo cierpliwi.

Mapa - Mów feat. Swiernalis (Official VIdeo) / Mapa

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzący: Małgorzata Jakubowska i Szymon Jaworski

Materiał: Oliwia Krettek

Data emisji: 04.02.2022

Godzina emisji: 6.20

kul


Czytaj także

Dobrze nakręcony. Jak Sorry Boys nakręcili "Wracam"?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 17:00
Klip do piosenki "Wracam" Sorry Boys ma już 5 lat, wciąż jednak wciąga i fascynuje, a Apollo, który się w nim pojawia, zachwyca. Bela Komoszyńska, wokalistka grupy wspomina noc zdjęciową jako przejmująco zimny czas pełen magii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wspaniały pokaz siły i odwagi. "Firework" Katy Perry to nie sylwestrowa piosenka

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 11:40
W klipie "Firework" Katy Perry fajerwerków nie brakuje, choć ten teledysk nie ma zbyt wiele wspólnego z sylwestrem. Mimo to jest gwarantem świetnej zabawy. 
rozwiń zwiń