Sorry Boys: wciąż mamy potrzebę tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:38
- Właśnie podczas podróży powstały szkice dwóch numerów na naszą pierwszą płytę. Dziś też między koncertami, w busach, czujemy palącą potrzebę pisania – opowiadali Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski z Sorry Boys.
Audio
  • Jak wygląda życie w trasie zespołu Sorry Boys? (Stacja Kultura/Czwórka)
Bela Komoszyńska, Damian Sikorski i Tomasz Dąbrowski w studiu Polskiego Radia
Bela Komoszyńska, Damian Sikorski i Tomasz Dąbrowski w studiu Polskiego Radia Foto: Czwórka

afromental2 1200.jpg
Afromental: dziś w trasie jesteśmy grzeczniejsi

W rozmowie z Damianem Sikorskim opowiadali też, co działo się m.in. za kulisami plenerowych koncertów podczas wiosenno-letniej trasy koncertowej. - Rozmowy bezpośrednio po koncercie dotyczą najczęściej spraw bieżących: jak się grało, jak się słyszeliśmy na scenie. Na gorąco dzielimy się wrażeniami - wspominała Komoszyńska. Jak przekonywała, otwarta przestrzeń powoduje, że "muzyka ma inny wymiar, inaczej wybrzmiewa".

W programie muzycy Sorry Boys zdradzali, dlaczego po niemal każdym koncercie wychodzą przed scenę, by porozmawiać z publicznością, dlaczego nie korzystają z ochrony. Opowiadali też, jak gra się z żeńskim chórem gospel, m.in. śpiewaczką kurpiowską Apolonią Nowak.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 10.40

Czytaj także

Zabłyśnij cytatem z polskiej piosenki. "To się opłaci!"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:50
- Polska piosenka jest wyjątkowa, bo wywodzi się z poezji. Postanowiliśmy o tym wszystkim przypomnieć - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziarma: numer "Kawaii" to zapowiedź nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 15:36
- Nową płytę widać już na horyzoncie. Zaczęłam pisać na nią teksty, i już wiem, że zbliżają się "grube" projekty. Cieszę się, bo mogę robić to, co chcę, a ostatnio mam wenę i dobrą passę - mówiła wokalistka Agata "Dziarma" Dziarmagowska w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paula i Karol. Manifest trzydziestoparolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 13:00
- W dzisiejszym świecie zmiany zachodzą tak szybko i są tak trudne, że nie za bardzo potrafimy na to zareagować artystycznie. Dotyczy to także naszej działalności jako Pauli i Karola - mówi Karol Strzemieczny.
rozwiń zwiń