UTDF i ambient w przestworzach. Poleć balonem z muzą w uszach

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 11:34
Tego jeszcze nie było. Odbywający się pod patronatem Czwórki Festiwal Up To Date na Salon Ambientu zabierze fanów w powietrze. Wszystko po to, by poczuć moc muzyki i krajobrazów Podlasia, ale też pomóc Fundacji "Dajemy dzieciom siłę". 
Salon Ambientu na UTDF będzie w tym roku latający
Salon Ambientu na UTDF będzie w tym roku latającyFoto: Mikhaylov Ilya/Shutterstock.com

Organizatorzy Up To Date Festival przypominają, że wspólnie słuchaliśmy już ambientu w klubach, w pałacach, na dywanach i na trawie. W tym roku przyszedł czas na coś wyjątkowego - pierwszy Latający Salon Ambientu, czyli muzyka, cudowne krajobrazy i emocjonujący lot balonem. 

Muzyka w balonie - jak to możliwe?

W pierwszej chwili ta akcja wydaje się niewykonalna. Wszystkie wątpliwości rozwiewa na antenie Czwórki Jędrzej Dondziło, organizator wydarzenia. - To zadanie jak najbardziej jest wykonalne. Może byłoby trudne, gdybyśmy postawili na klasyczny zestaw nagłośnieniowy, czyli głośniki, bo ich waga jest duża, a w dodatku będziemy latać nad parkiem narodowym, więc nie chcielibyśmy zakłócać spokoju ptaszkom i zwierzątkom - wyjaśnia. - Dlatego postawiliśmy na zestawy słuchawkowe. Każdy uczestnik tego Latającego Salonu Ambientu będzie miał słuchawki ze swoją, indywidualną regulacją głośności. Dzięki temu nie będziemy nikogo straszyć z wysokości kilkuset metrów - dodaje. 

Pierwszy taki lot w Polsce? Na świecie?

Prowadząca "Najlepszy Dzień Tygodnia", Gosia Jakubowska przyznaje, że jeszcze nigdy nie słyszała o takiej latającej imprezie ani w Polsce, ani na świeci. - Do tej pory widziałem nagrania prostych występów artystów w balonach. Różnica polega jednak na tym, że taki artysta grał dla siebie, operatora i obsługi balonu, a my zabierzemy publiczność - podkreśla Dtekk. - My mamy taką możliwość, że możemy zaprosić do dużego, 16-osobowego kosza, 10 osób. Pozostałe 6 miejsc zajmie DJ, obsługa lotu i sprzęt - wyjaśnia.


Posłuchaj
04:52 czwóka ndt 15.07.2022.mp3 Jędrzej Dondziło zaprasza na Pierwszy Latający Salon Ambientu i do dołączenia do charytatywnej zrzutki (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

Jędrzej Dondziło przyznaje, że jednym z najprzyjemniejszych momentów, w organizacji tegorocznego Up To Date Festivalu była konieczność odbycia testowego lotu balonem. - Już podczas tego lotu testowego czułem, że jest to wyjątkowa okazja, żeby przygotować taką selekcję utworów, która jeszcze podbije te majestatyczne uczucia, które mamy widząc piękne krajobrazy. Podlasie widziane z góry jest niezwykle kojące, tak jak kojący jest ambient - podkreśla. - My zrobimy z tego kombo. Nie wiem czy coś to przebije - dodaje. 

Pomysł i zbiórka charytatywna

Prace nad Latającym Salonem Ambientu trwają już od kilku miesięcy. Jędrzej Dondziło podkreśla, że przede wszystkim należało zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników lotu, następnie pomyśleć o umieszczeniu niezbędnego sprzętu, zadbać o komfort pasażerów i nagłośnienie. 

Dużo czasu zajęły nam też działania promocyjne. Ten Latający Salon Ambientu to nie tylko ogromna frajda dla tych 10 osób, które polecą balonem, ale przede wszystkim pomoc. 

- Nie chcieliśmy robić tego tylko dla rozrywki i doznań estetyczno-duchowych - podkreśla gość Czwórki. - Chcemy, żeby ten salon służył też dużemu celowi, którym jest zbiórka funduszy na cele związane z budową centrów pomocy fundacji "Dajemy dzieciom siłę". 10 najdroższych pakietów pomocowych, dzięki którym darczyńcy polecą balonem w ramach Latającego Salonu Ambientu, już znalazło swych nabywców, ale dalej pomagamy i zbieramy fundusze. Nasza zrzutka będzie trwała do końca transmisji z lotu balonem - dodaje. 

Wydarzenie Pierwszy Latający Salon Ambientu jest kontynuacją akcji #dontworrybeyourself organizowanej przez Up To Date Festival. Lot balonem odbędzie się w jednego z wybranych dni między 9 a 11 sierpnia 2022, konkretna data lotu uzależniona jest od warunków atmosferycznych. 

Festiwal Up To Date odbędzie się w Białymstoku  w dniach 2-4 września. 


***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska

Gość: Jędrzej Dondziło czyli Dj Dtekk (organizator Up To Date Festival)

Data emisji: 15.07.2022

Godzina emisji: 8.16

pj

Czytaj także

Beluga Stone na Up To Date 2020 - przeżyjmy to jeszcze raz!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:39
Wracamy na jedenastą edycję Up To Date Festival i przypominamy, co działo się muzycznie na Czwartej Scenie Czwórki. Tym razem - set od Beluga Stone. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekipa Up To Date przejęła Czwórkę. Posłuchaj, co się działo

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 07:00
Dtekk, czyli Jędrzej Dondziło - dyrektor artystyczny festiwalu, Cezary Chwicewski - dyrektor kreatywny oraz Pan Zygmunt, znany z filmów promocyjnych imprezy, przygotowali - utrzymane w duchu Up To Date - słuchowisko o tym, co w pierwszy weekend września wydarzy się w Białymstoku.
rozwiń zwiń