Jak wybrać nowe drzwi do domu?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 13:11
Drzwi to jeden z najważniejszych elementów domu i mieszkania. Te zewnętrzne dzielą się na dwie grupy - drewniane i ze stali bądź aluminium. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety i "nie ma jednej szkoły" przy wyborze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

malarz 1.jpg
Żegnaj, biała ściano. Do łask wraca boazeria?

Posłuchaj
08:17 czwórka NDT drzwi 12.03.2021.mp3 Jak wybrać drzwi wejściowe do domu? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Ile kosztują drzwi? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) 

Jak podkreślała w rozmowie z Czwórką Aleksandra Zadworna, do zalet drzwi drewnianych zaliczyć można fakt, że "są po prostu ładniejsze od metalowych". - Mogą być klasyczne, nowoczesne, zdobione bądź nie, ale drewno jest i zawsze będzie piękne - podkreślała ekspert z Salonu Podłóg i Drzwi Alvert. - Wadą jest ich niewielka wytrzymałość. Łatwiej je uszkodzić, porysować, są bardziej podatne na temperatury zarówno wysokie jak i niskie. Drewno przez cały czas pracuje, co może powodować wypaczenia - podkreślała. Jak tłumaczyła, drzwi metalowe są znacznie mniej wymagające. - Bardziej odporne i więcej wybaczają swoim właścicielom - mówiła Aleksandra Zadworna. - Zazwyczaj oklejone są PCV, która jest mega wytrzymała. Ich styl najczęściej jest nowoczesny, prosty w formie, minimalistyczny - wyliczała. 

Czytaj także:


zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Drzwi stalowe i aluminiowe podczas zamykania i otwierania wydają także - jak tłumaczyła gość Czwórki - specyficzny dźwięk. - Są jednak tańsze od drzwi drewnianych - mówiła Aleksandra Zadworna. Jak tłumaczyła, wybierając drzwi zewnętrzne, powinniśmy zwrócić uwagę na styl naszego domu i warto kierować się też m.in. kolorem. - Kolory domu i drzwi muszą ze sobą współgrać, można połączyć drewno z antracytem, kolorem czarnym albo białły, ale odradzałabym łączenie dwóch rodzajów drewna - podkreślała ekspert.

PRZECZYTAJ Sposób na własne mieszkanie

W wyglądzie warto zaplanować także rodzaj i kolor okuć, czyli klamek. - Mogą być srebrne, złote - czyli tradycyjne, ale dziś wielu poszukuje czarnych okuć - wyliczała Aleksandra Zadworna. - Możemy wybrać klamkę albo pochwyt - wyliczała. - Drzwi można otwierać poprzez pociągnięcie, albo wyłącznie z kluczem.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek 

Data emisji: 12.03.2021

Godzina emisji: 6.28, 7.33, 8.44

kd

Czytaj także

Remont od podstaw. Od czego zacząć domowe D.I.Y.?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 19:13
- Czasem trzeba najpierw wyremontować własne życie, żeby wziąć się za remont mieszkania - mówi Anna Kowalska, autorka bloga Lejdi in de Remont.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fachowcy potrzebni od zaraz. Gdzie ich szukać?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:00
Niedoróbki, fuszerki, przegrany wyścig z czasem, bałagan, straty finansowe. Zna to prawie każdy, kto kiedykolwiek odnawiał albo remontował mieszkanie.
rozwiń zwiń