"Pogłos" - od Kanyego Westa po chińskie femme fatale

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 14:42
- Mam nadzieję, że dziś oderwiemy się nico od rutyny, która mogła wkraść się do audycji i wywrócimy jej brzmienie do góry nogami - zapowiadał tę odsłonę "Pogłosu" Kuba "Gargamel" Chuptyś.
Audio
  • Corbin, The Velvet Underground i Kanye West - muzyczna selekcja Gargamela - (Pogłos/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: mat. pras.

POGLOS 1200.jpg
"Pogłos" na rozgrzewkę. Posłuchaj przed imprezą

Jak mówił Gargamel, ta audycja miała być dla słuchaczy "swego rodzaju katharsis". - U wielu jesień zagościła nie tylko za oknami, ale i w sercach. To im dedykuję dzisiejszy "Pogłos" - mówił prowadzący. 

W pierwszych minutach audycji na antenie zagościła więc ChinaWoman i jej "Party Girl", czyli "utwór o ukrywaniu uczuć". Jednak wśród wyselekcjonowanych przez Chuptysia artystów znaleźli się także Kanye West i jego "Bad News", James Blake z numerem "Modern Soul" i Drake w utworze "Jungle".


POGLOS 1200.jpg
Nowa fala rapu w "Pogłosie"

Były femme fatale, podopieczni Andy'ego Warhola, perkusja "z maszynki" i ironiczna strona internetu. Poznaliśmy też kilka pikantnych historii z życia znanych muzyków i ludzi, którzy wciąż pozostają w ich cieniu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Pogłos

Prowadzi: Jakub Chuptyś (Gargamel)

Data emisji: 19.10.2017

Godzina emisji: 19.04

kd/ac

Czytaj także

Tomek Ziętek o The Fruitcakes: zajawka w toku realizacji

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 13:05
- Od samego początku panuje u nas demokracja. Nie mamy lidera, panuje bezkrólewie, każdy ma prawo do mikrofonu - mówi Tomek Zietek, aktor, ale także wokalista i gitarzysta zespołu The Fruitcakes. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń