Kuba Sojka z setem w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 20:00
W Czwórkowym studiu pojawi się Kuba Sojka. Ten młody producent, live performer i pochodzący ze Śląska muzyk jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. W Czwórce raz w miesiącu prowadzi audycję Wieczór Rezydentów.
Kuba Sojka
Kuba SojkaFoto: Czwórka/Martyna Ogonek


Pierwsze eksperymenty muzyczne Kuba Sojka zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz.


Posłuchaj
55:34 2021_09_14 19_04_23_PR4_12_cali_na_godzine.mp3 Kuba Sojka za decakmi Czwrórki (12 cali na godzinę /Czwórka)

 

Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP „Bright sha- dow of a star” było już słychać zalążki future jazzu, a album "Mysterious intrigue”, wydany na "2x12”, znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazje współpracować z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner.


Sprawdź także
eltron john 1200.jpg
Brudne melodie z winyli od Eltrona

Zobacz także:

Szeroki zakres umiejętności muzycznych Kuba prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo. Publiczność docenia jego plastyczność muzyczną oraz umiejętność improwizacji. Regularnie prezentuje muzykę w polskich klubach i na festiwalach, coraz częściej można go również usłyszeć za granicą.

Jego działalność muzyczna nie ogranicza się jedynie do występów. Za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce. W 2012 roku, prezentując własne produkcje, prowadził wykłady na temat kreowania brzmienia oraz syntezy dźwięku podczas warsztatów Red Bull Music Academy Bass Camp w Warszawie, w tym samym roku również prowadził swoje własne, autorskie warsztaty w katowickim Rondzie Sztuki. Udziela się również jako wykładowca w Szkole Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

Jako jeden z niewielu Artystów pochodzących z Polski wystąpił w legendarnym klubie Berghain / Panorama Bar. W 2015 wydał album zatytułowany „Mulbple Faces”, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność na całym świecie.

 

***

Tytuł audycji: 12"/h

Gość: Kuba Sojka

Data emisji: 14.09.2021

Godzina: 19.05

Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

aw/mat. prasowe


Czytaj także

Didżeje przed mikrofonem. Kraft, Przeździecki, Sojka o radiowym debiucie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 09:20
- Chodzi właściwie o to samo - żeby grać muzykę. Ale inaczej robi się to w klubie, a inaczej w radiowym studiu. W audycjach pozwalamy sobie na większy egoizm - śmieją się Anja Kraft, Jurek Przeździecki i Kuba Sojka - muzyczni rezydenci Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Django Django znów błyszczą w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 10:00
Kiedy debiutowali w 2012 roku "The Guardian" określił ich jako "zdolnych do tworzenia muzyki brzmiącej blisko perfekcji". Od tego czasu minęło dziewięć lat i trzy płyty. 30 stycznia ukazał się najnowszy album zespołu Django Django - "Glowing In The Dark".
rozwiń zwiń