12"/h. Klasyczny trance od Tran-Van

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 15:00
MT-V to nowe oblicze Maximiliana Tran-Van wcześniej znanego z duetu Yorüba. Artysta zagra w studiu Czwórki set utrzymany w kilamcie trance.
Maximilien Tran-Van.
Maximilien Tran-Van.Foto: mat. promocyjne

Max jest na scenie Warszawskiej od ponad 5 lat i miał okazję grać w najbardziej docenianych klubach w Polsce miedzy innymi w Jasna 1, Smolna czy Sfinks 700, ale też za granicą - w berlińskim Griessmuelhe i w Kvarteret w Stockholmie. Jego obecne inspiracje muzyczne są eklektyczne, nie lubi się ograniczać, oscyluje pomiędzy housem, electro i oldshoolowym, klasycznym trancem. Tuż obok techno i house trance jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzyki elektronicznej. Tempo jest tu jest szybkie, pomiędzy 130 a 160 BPM. Pierwsze dźwięki trance'owe pojawiały się już w latach 70. XX wieku u Jean Michela Jarre'a. Jednak przełomem stał się utwór "What time is love" zespołu The KLF.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" we wtorek (09.08) zapraszamy o godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

La Giang, We Draw A, Beskres i Kamp!, Punkty wspólne Radka Krzyżanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:13
- Jestem wielkim pasjonatem muzyki i produkcji muzycznej. I niezależnie od tego, do którego punktu dojdę, zawsze będę wracać do momentu, kiedy odkryłem pierwotną radość z jej tworzenia – opowiada muzyk, kompozytor i producent Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jasieksor i jego muzyka w zremiksowanym świecie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 15:36
Chciałby nagrać sample z pingwinem, który mieszkałby u niego w lodówce, jest fanem gum do żucia, choć na zębach nosi aparat. W Czwórce wybrzmiały remiksy od Jasieksora, a sam artysta opowiedział o swoim sposobie patrzenia na życie i muzykę. 
rozwiń zwiń