Duszne Granie i "house z duszą"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 12:00
- Przygotowaliśmy mieszankę brzmień, które najlepiej definiują to, co prezentujemy w klubach rozkręcając parkiet, a nie będąc w peaku imprezy – zapowiadają twórcy kolektywu Łukasz Kowalka i Hubert Grupa.
Duszne Granie w składzie: Hubert Grupa i Łukasz Kowalka.
Duszne Granie w składzie: Hubert Grupa i Łukasz Kowalka.Foto: mat. promocyjne/Piotrek Głowacki

Duszne Granie to duet, który od ponad dziesięciu lat funkcjonuje na rodzimej scenie muzycznej zajmując się aktywności w rozmaitych jej obszarach - od dziennikarstwa, przez rolę bookerów i promotorów, aż po DJ’ing. Projekt rozpoczął się od audycji radiowej, szybko rozszerzył zakres działalności i objął w nim kolejne dziedziny, w tym przede wszystkim granie i organizowanie imprez. Jako didżeje, Łukasz Kowalka i Hubert Grupa eksplorują wiele gatunków, jednak główną osią ich setów są brzmienia z okolic soulful house i disco. Są rezydentami poznańskich Rewirów i goszczą w klubach w całej Polsce. Na swoim koncie mają występy m.in. na Audioriver Festival czy u boku takich postaci jak: Purple Disco Machine, DJ Boring, Dam Swindle i Park Hye Jin. - Bardzo rzadko nagrywamy swoje sety, dlatego postawiliśmy na charakterystyczną dla nas selekcję. Osoby, które regularnie trafiają na nasze imprezy, na pewno będą kojarzyć część tych utworów – zapowiadają członkowie Dusznego Grania.

***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy we wtorek (21.03) po godz. 19.00.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Majkizioom w nowej roli - uczuciowo i sentymentalnie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 17:30
- Nauczyłem się niedawno i otworzyłem na traktowanie muzyki i treści, jaką ona ze sobą niesie, w sposób lekki i miękki. Jako fraszki, krótkiej i zabawnej formy - opowiada Majkizioom. W takim klimacie powstaje jego nowy album Sex Tape.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Penera: podoba nam się dynamika rave'u

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 09:50
Jak sami przyznają, nie dotyczą ich limity prędkości i granice gatunków. Michał Piwowara oraz Piotr Łada tworzą duet Penera. Są związani z katowickimi klubami CEL i P23. Mają za sobą występy w Irlandii i Francji oraz na platformach HÖR i Boiler Room.
rozwiń zwiń