12 cali na godzinę. Artur Jurkowski, czyli DJ Young Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 23:30
Tym razem za deckami Czwórki zaprezentował się Artur Jurkowski - w środowisku muzycznym znany jako DJ Young.
DJ Young zagrał w Czwórce
DJ Young zagrał w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Artur Jurkowski pochodzi z Ozorkowa, a w środowisku muzycznym znany jako DJ Young. Z muzyką elektroniczną związany od lat 90. Jego inspiracje muzyczne to przede wszystkim elektronika - głównie old school, darkside, jungle, Deep Jungle, DRUM & Bass, ambient, experimental.

Swoje pierwsze gramofony kupił w 1999 roku i od tej pory zaczął także kolekcjonować płyty winylowe. Do dnia dzisiejszego jest to jego wielka pasja. Duży wpływ na jego zainteresowanie się muzyką elektroniczną miała współpraca z Michałem Piserą podczas udziału w cyklu imprez Hardcore Fever Crew. Jego pierwsze demo i impreza pod nazwą " The story of drum & bass" w klubie Nexus to wynik współpracy z łódzką formacją Weekenders.

Jak przyznaje DJ Young Michała Pisera i Marcina Wencik (Kasper), mieli znaczący wpływ na to jak ukształtował się jego muzyczny gust. To od znajomości z nimi zaczęła się jego przygoda z muzyką elektroniczna, która trwa do dzisiaj. Dj Young brał także udział w cyklu imprez Underground Session. Do dnia dzisiejszego muzyka to nie tylko jego zainteresowania, ale przede wszystkim jego wielka pasja i styl życia.


Posłuchaj
57:11 Czwórka/12 cali _03.08_2023 -_12_cali_na_godzine.mp3 DJ Young, czyli Artur Jurkowski w Czwórce (12 cali na godzinę - 12”/h/Czwórka)

 

***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

Posłuchaj też:

***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

kul/aw

Czytaj także

DJ Leon i tajemnice Audioriver 2023. Co wydarzy się w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 13:14
Moderat, czyli trio Sascha Ring aka Apparat oraz Gernot Bronsert i Sebastian Szary, a także Chris Jaxx, Grażyna Biedroń, Seb Skalski czy Hedonist - to tylko niektórzy artyści, jakich usłyszymy podczas tegorocznej odsłony Audioriver. - W tym roku uczestników czeka sporo niespodzianek - zapowiadał DJ Leon, promotor festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z miłości do winyli. DJ Cone zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2023 07:00
Fanom muzyki klubowej Piotr Szyszko znany jest jako Cone. W swoich setach łączy gatunki takie jak deep house, deep tech, dub, techno, minimal. 
rozwiń zwiń