"12"/h": MERVH za deckami Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 10:50
Pochodzi z Turcji, mieszka w Warszawie, gra w całej Europie. Bohaterką najbliższej odsłony audycji "12"/h" będzie MERVH.
MERVH zagra w studiu Czwórki.
MERVH zagra w studiu Czwórki.Foto: mat. promocyjne

Bezkompromisowa w selekcji nagrań, preferuje industrialne klimaty, ale też w jej setach można usłyszeć eksperymentalne brzmienia. MERVH zadebiutowała EP-ką zatytułowaną „Selem”. Wydała ją polska wytwórnia Behind The Stage. Jej kolejne utwory wydawały labele z Francji, Niemiec i Anglii. Nagrania MERVH pojawiły się też na kilku kompilacjach. Obecnie artystka kończy pracę na kolejną EP-ką, a jej sety można usłyszeć w wielu klubach w Europie, m.in. w Berlinie czy Kijowie.

***

12 cali na godzinę, czyli 12''/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser, znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe epki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE >>>

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.00.

kul

 

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Schmoltz: uprawiam digital digging i edytuję polskie przeboje

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2023 13:00
Schmoltz pochodzi z Grodna i na pewno jest znany fanom editów, bo jego nagrania ukazują się nakładem takich wytwórni jak: Les Yeux Orange, Bahnsteig23 oraz rodzime The Very Polish Cut Outs.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Iluzja" od Rosalie. Oto zapowiedź nowej płyty artystki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 15:40
- Złość, to jest to, co czułam, kiedy po przerwie wróciłam do studia nagraniowego. Moja producentka Chloe Martini też to miała, więc zaczęłyśmy wyrzucać z siebie tę agresję, wyżywać się w muzyce - opowiada Rosalie. - Obie miałyśmy poczucie, że nadchodzi coś nowego i że w tym "nowym" są siła, pewność, ale też znaki zapytania.  
rozwiń zwiń