"Iluzja" od Rosalie. Oto zapowiedź nowej płyty artystki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 15:40
- Złość, to jest to, co czułam, kiedy po przerwie wróciłam do studia nagraniowego. Moja producentka Chloe Martini też to miała, więc zaczęłyśmy wyrzucać z siebie tę agresję, wyżywać się w muzyce - opowiada Rosalie. - Obie miałyśmy poczucie, że nadchodzi coś nowego i że w tym "nowym" są siła, pewność, ale też znaki zapytania.  
Rosalie. i autorka audycji Ula Kaczyńska w studiu Czwórki.
Rosalie. i autorka audycji Ula Kaczyńska w studiu Czwórki.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Pierwszym singlem zapowiadającym trzeci album artystki jest "Iluzja". - To opowieść o realnych lękach, z którymi mierzy się każdy z nas. Celowo nie używam słowa "walczy", bo mój lęk mnie nie obezwładnił, tylko był impulsem, żeby poznać siebie – wspomina gość Czwórki. -  Nad tekstem pracowałam znów pracowałam z Rasem, bo lubię ten nasz duet "od pióra", a punktem wyjścia była dla nas angielska, mocna, kobieca i decydująca w słowach wersja "Iluzji".

Producentką wykonawczą nowej płyty Rosalie. została jej dobra znajoma - Chloe Martini. - Z Chloe zrobiłyśmy numer na moją debiutancką płytę, a potem cover "Kiedy powiem sobie dość" O.N.A. Wybór tej piosenki był oczywisty, ale trudny. Z jednej strony "Kiedy powiem sobie dość" odwołuje się do mojej młodości, to muzyka, której kiedyś słuchałam. Z drugiej - miałam świadomość wagi i powagi tego utworu - wspominała artystka. - Dzięki obecności Chloe ujarzmiłam te wszystkie demony. My po prostu dogadujemy się bez słów. I w tej kwestii przez lata nic się nie zmieniło. – Poznałyśmy się na Facbooku. Napisałam do Chloe jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty i właściwie do dziś nie doczekałam się odpowiedzi na tę wiadomość – śmieje się rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. – Teraz komunikujemy się już właściwie bez słów, mamy własną pracownię, urodziłyśmy się w tym samym roku i mamy te same muzyczne inspiracje. Oprócz Chloe na płycie znajdzie się jeszcze dwóch zagranicznych producentów, ale na razie nie chcę mówić nic więcej na temat zaproszonych gości.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Rosalie. (@sheisrosalie)

Sprawdź też:

Rosalie. - Iluzja / Rosalie. 

Rosalie. jak dotąd wydała dwie solowe płyty "Flashback" i "iDeal". W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki. - Byłam fanką takich gatunków, więc moja muzyka jest hołdem dla ukochanych artystów, a nie odpowiedzią na obowiązujące mody - opowiadała artystka. – Na nowym krążku nadal zahaczam o te brzmienia, ale tak naprawdę poszerzam pole manewru i to o takie rejony, które i dla mnie są zaskoczeniem. Właściwie każdy numer jest inny, a ja testuję i sprawdzam się w różnych opcjach. Płyta ukaże się w tym roku i zaskoczy – dodaje Rosalie. 

Posłuchaj
15:40 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - rosalie. 26 01 2023.mp3 Rosalie. o singlu "Iluzja" i nadchodzącej, trzeciej płycie (Muzyczny Lunch/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Rosalie. 

Data emisji: 26.01.2023

Godzina emisji: 13.15

kul


Czytaj także

Rosalie. o miłościach od pierwszego słyszenia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 10:30
-  Zabiorę Was w podróż po różnych muzycznych rejonach. Będzie trochę kobiet, będa też mężczyżni. Wszystko "smooth and chill" dla dobrego samopoczucia - zapowiedziała Rosalie., kolejna bohaterka nowego muzycznego cyklu "Dziewczyny grają".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Proste piosenki LXS. Lena Osińska i Steez o płycie "Anima"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2023 15:50
– Niektórzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach nagrywanie płyt nie ma sensu. I początkowo też myśleliśmy tylko o wydaniu EP-ki. Ale im dalej w las, tym więcej mieliśmy do powiedzenia, a kolejne utwory zaczęły układać się w całość – tak o krążku "Anime" opowiadają Lena Osińska i Steez, czyli LXS.
rozwiń zwiń