Tomasz "Rau" Rałowski - najciekawsze wydawnictwa stycznia

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 14:27
Pierwszy miesiąc nowego roku dobiega powoli końca, więc w najbliższej "RAUdycji" sprawdzamy najciekawsze wydawnictwa, które ukazały się w tym czasie.  
Tomasz Rałowski w Czwórce
Tomasz Rałowski w CzwórceFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

W tym tygodniu w programie, którego gospodarzem jest Tomasz "RAU" Rałowski, nie zabraknie muzycznego uderzenia i solidnej dawki beatów. Znany z zaskakującego gustu redaktor RAU spośród kilkudziesięciu nowości, które pojawiły się na muzycznym rynku wyselekcjonował te najbardziej przykuwające uwagę, najlepiej wyprodukowane, świetnie przewinięte lub po prostu dobre. 

Tomasz Rałowski, który w świecie muzyki działa jako RAU, jest jednym z najbarwniejszych artystów na naszej scenie muzycznej. Ten warszawski producent, raper jest autorem "RAUdycji" w Czwórce.

Tomasz Rałowski muzyką zajmuje się od 2000 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Onar, Ten Typ Mes czy Natalia Nykiel. Na swoim koncie ma dziesiątki kompozycji telewizyjnych oraz reklamowych. Jego debiutancki album pt. "Konkretna Rozrywka" ukazał się 13 maja 2016 roku nakładem niezależnej wytwórni Alkopoligamia. Drugi album "Mistrz Sztuki" wydany własnym sumptem okazał się niemałym sukcesem.

W kwietniu 2021 roku ukazał się jego trzeci, najbardziej osobisty album pt. "Mieszane Uczucia", który zajął 7. miejsce na liście sprzedażowej OLiS. Nie usłyszymy na nim żadnych gości, a za całą produkcję (sound design, teksty, oprawa graficzna i teledyski) odpowiada sam RAU. - Lubię muzykę pozbawioną czynnika ludzkiego, dużo słucham industrialnego techno. Ono jest tak nasycone ładunkiem emocjonalnym, że nawet nie wymaga słownego komentarza - wyjaśnia raper. - Często wykorzystuję to brzmienie w swoich utworach, ale wzbogacam je o bas z surf-rocka. W utworze "Meltdown" słychać także bluesa - dodaje.

RAUdycja - autorski program Tomasza Rałowskiego - SPRAWDŹ >>>

***

Na "RAUdycję" zapraszamy w środę (26.01) po godz. 19.00. Program tradycyjnie prowadzi Tomasz Rałowski.

aw/kd

Czytaj także

Paprodziad o "Naturalnej generacji": włączamy samoświadomość

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 12:45
"Naturalna generacja", wspólny projekt Paprodziada i Goorala światło dzienne ujrzał 19 listopada. - Tą płytą chcemy wzmacniać w ludziach duchową świadomość - mówił Paprodziad. 
rozwiń zwiń