Gromee: cały czas uczę się tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 12:27
- Wiele lat temu wysłałem próbkę swojej twórczości do Anglii. Ktoś napisał mi, że to jest dobre, że chce ze mną nawiązać współpracę. Wtedy ktoś we mnie uwierzył, dzięki czemu do dziś zajmuję się muzyką profesjonalnie - opowaidał DJ Gromee.
Audio
  • Gromee: fani dodają mi skrzydeł (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
DJ Gromee
DJ GromeeFoto: czwórka/Żelazowska Magdalena

Gromee jest jednym z najbardziej znanych DJ-ów i producentów muzycznych w Polsce, autorem wielu hitów puszczanych przez radiostacje w kraju i za granica, niedawno wydał debiutancka płytę pt. "Chapter one", w maju będzie reprezentował Polskę na Eurowizji.

- Od zawsze fascynowało mnie to, w jaki sposób funkcjonuje inżynieria dźwięku. Jeszcze będąc dzieckiem spędzałem większość czasu na dyskotekach, gdzie miałem stały kontakt z muzyką. Jako muzyka ukształtowała mnie praca w krakowskim klubie, do którego przynosiłem płyty z prywatnych kolekcji, dzięki którym tworzyłem własne wersje znanych utworów. Od tamtej pory jestem zafascynowany graniem dla ludzi, rozmową, którą mogę prowadzić z publicznością za pomocą muzyki - opowiadał artysta. 

Najnowsza płyta jest dla mnie bardzo ważna, bo wynik pracy, jaki się na niej znalazł, to kawał mojego życia. Cieszę się, że ludzie odbierają ją tak osobiście, mimo tego, że jest taneczna i radosna Gromee

Z Gromeem rozmawialiśmy m.in. o tym, jaki rozdział w swoim życiu zamyka, a jaki otwiera wydaniem debiutanckiej płyty. Zapytaliśmy go również o to, skąd w jego życiu wzięła się muzyczna pasja i czy jej realizacja wymaga wielu wyrzeczeń. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą: Michał Misiorek

Gość: Gromee - DJ i producent muzyczny

Data emisji: 1.04.2018

Czytaj także

12”/h: Winylowy Remanent w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 19:04
Remanent to warszawski duet, który tworzą JAC i Cone. Ich celem i pasją jest propagowanie niszowej ambitnej muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Xxanaxx: żywe instrumenty dodały nam skrzydeł

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:00
"Ciepło tour" to hasło wiosennej trasy koncertowej duetu Xxanaxx. - Zamierzamy zaskoczyć naszych fanów. Muzycznie, wizualnie oraz osobowo - zapowiadają muzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Album "Fala". Połączenie rapu z elektroniką

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 14:13
Debiutancka płyta P.A.F.F. - a pt. "Fala" była długo oczekiwana przez fanów muzyki elektronicznej. Wrocławski producent muzyczny zaprosił do współpracy cenionych polskich raperów, w tym Bosskiego Romana. Obaj artyści byli gośćmi ostatniej audycji Numer raz na fali.
rozwiń zwiń