Czwórka prosto z Audioriver. "Quo vadis, techno?"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 18:48
- Techno to kwintesencja wolności, dla każdego jest czymś innym,  bo ramy tej muzyki są bardzo szerokie - mówi DJ Leon, jeden z uczestników debaty Czwórki. - Nie można już mówić, że to underground, bo techno staje się wielkim biznesem.
Audio
  • "Quo vadis techno?" - debata podczas Audioriver 2018 (Czwórka)
Uczestnicy debaty
Uczestnicy debatyFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Techno to forma, którą filtrujemy przez własną osobowość, ale także pełna muzyczna wolność i zabawa konwencjami. Każdy, dla kogo muzyka elektroniczna jest formą wyrazu stara się w niej odnaleźć coś unikalnego. Jerzy Przeździecki

W programie wyruszyliśmy w muzyczną przeszłość i wybraliśmy się do przyszłości. Zaprosiliśmy słuchaczy i uczestników festiwalu Audioriver 2018 na Rynek w Płocku na drugą część cyklu debat "Quo Vadis Techno?"- Nie ma wątpliwości, że techno jest muzyką przyszłości. Ta muzyka sama dopomina się, by opowiadać o niej historie - podkreślała prowadząca rozmowę Ula Kaczyńska. 

Czym jest muzyka techno? Jakie są jej definicje? W jakiej kondycji jest polska scena i jak wypadamy w porównaniu z tą światową? Jakie są perspektywy rozwoju tego gatunku? Czy techno to już mainstream? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy podczas Audioriver. Justyna Tylczyńska rozmawiała zaś m.in. z Jerzym Przeździeckim, jednym z pionierów muzyki elektronicznej w Polsce o tym, czym jest techno i jak je zdefiniować. 

***

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: An On Bast (polska producentka muzyki elektronicznej i live performer), Leon (polski DJ z 15-letnim międzynarodowym stażem), Dtekk (DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury) oraz Piotr Bejnar (szef wytwórni Otake, producent, live performer i DJ). 

Data emisji: 28.07.2018

Godz. emisji: 18.05

Debata Czwórki podczas Audioriver 2018/fot. M.Kulik Debata Czwórki podczas Audioriver 2018/fot. M.Kulik

Grafika promująca debatę "Quo Vadis Techno vol. 2", która odbyła się w trakcie Festiwalu Audioriver 2018 w Płocku Grafika promująca debatę "Quo Vadis Techno vol. 2", która odbyła się w trakcie Festiwalu Audioriver 2018 w Płocku

mat. pras./kd/kk


Czytaj także

Kuba Sojka: nigdy nie grałem z płyt

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 20:05
- Kiedy zacząłem występować w klubach life performance nie był jeszcze tak popularny w Polsce. Wydaje mi się, że tym trochę zamieszałem. Że grałem ludziom do tańca nie z płyt, tylko za pomocą urządzeń - mówi producent muzyki elektronicznej Kuba Sojka.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piosenki na 100-lecie. "Kiedy będziesz zakochany" Bronisław Chorowicz

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 18:04
- Bronisław Horowicz, wspaniały, świetny, mądry człowiek. Tacy ludzie tworzyli piosenki naszego stulecia - opowiadał o autorze piosenki "Kiedy będziesz zakochany" dziennikarz Radiowej Jedynki Zbigniew Krajewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Progresywnie na Up To Date Festival. RAU i "ostra dzicz" na Czwartej Scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 15:48
- Zagram seta, którego nie będzie można usłyszeć nigdzie indziej, ostrą dzicz. Na razie wciąż biję się sam z sobą, jaką opcją polecieć, ale chcę, żeby było progresywnie - zapowiadał Tomasz Rałowski w rozmowie z Kamilem Jasieńskim.
rozwiń zwiń