X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Przeździecki: jest wspólny mianownik dla liczby i dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 19:04
Czy harmonia to matematyczne ułamki? Co ma wspólnego akcelerator ze starogreckim rytmem? Jak "powtórzenie” stało się esencją muzycznej kultury? 
Audio
  • Jerzy Przeździecki zaprasza na nocną selekcję w Czwórce
Jerzy Przeździecki zaprasza na nocną selekcję w Czwórce
Jerzy Przeździecki zaprasza na nocną selekcję w CzwórceFoto: Mateusz Kulik/Czwórka
Tytuł "By zrozumieć dźwięk, trzeba zrozumieć liczby"
Opis

- Muzyka i matematyka mają relacje, które sięgają tysięcy lat. Właściwie od początku samej muzyki i tym samym początku cywilizacji. Pitagoras mawiał, że w drganiu strun znajduje się geometria, a muzyka w przestrzeniach między nimi oraz badania, które przeprowadził, doprowadziły go do bardzo ciekawych wniosków - mówił prowadzący.

Geometria, teorii liczb, trygonometria... żeby zrozumieć dźwięk, trzeba zrozumieć liczby. Jak pomógł nam w tym Pitagoras? Dlaczego muzyka i matematyka to nierozłączna para? Więcej na ten temat w "Wieczorze rezydentów", w której znajdziemy także selekcję muzyczną, którą przygotował Jerzy Przeździecki.

***

Audycja: "Wieczór Rezydentów"

Prowadzi: Jerzy Przeździecki

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 19.05

Playlista
Tagi

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fort Open Air. "Trzecia odsłona będzie wyjątkowa"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 11:29
Organizatorzy stawiają na polski lineup, pokazując tym samym, że w naszym kraju muzyczna scena ma się bardzo dobrze. - Uważamy, że nasi rodzimi muzycy absolutnie bez kompleksów mogą podchodzić do swojej pracy. Chcemy ich promować - mówił Piotr Ho, twórca 3. odsłony Fort Open Air.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12"/h: Ubiki z winylową selekcją na spontanie

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 19:03
Ubiki to reprezentant warszawskiej ekipy Electric Pimps. Jego przygoda z dźwiękami zaklętymi w winyl rozpoczęła się 18 lat temu i jest - tak jak życie - bardzo pokręcona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pogłos" z produkcjami Kenny'ego Beatsa

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 16:10
- Przed nami 108 wydanie "Pogłosu". Wypada ono ósmego dnia, ósmego miesiąca. Dziś prześledzimy obecność tej cyfry w muzyce i porozmawiamy o pewnym coraz bardziej znanym producencie - zapowiedział Jakub Chuptyś.  
rozwiń zwiń