Wieczór Rezydentów. Kacper Ponichtera zaprasza na Love Parade

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 10:00
9 lipca na ulice Berlina powraca kultowa Love Parade - największe święto muzyki elektronicznej na świecie, które ukształtowało całe pokolenia rejwowiczów.
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1
Kacper Ponichtera z klubu Jasna 1Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

To największy, plenerowy festiwal muzyki elektronicznej, który był organizowany od 1989 do 2010. Festiwal miał charakter cykliczny i odbywał się co roku, jednak 3-krotnie zdarzyło się, że impreza nie doszła do skutku. Należał obok Mayday do najstarszych imprez tego typu. Wraz z Love Parade  powraca silna krajowa reprezentacja na jedynej oficjalnej polskiej platformie. W najbliższym programie autor audycji przedstawi  krótki zarys historyczny i społeczny kultowej Parady oraz opowie o jej nowym wcieleniu Rave The Planet. W muzycznej selekcji przegląd największych szlagierów, które na stałe wrosły w świadomość jako hymny imprezy. Czyli Westbam, Dr Motte, czy choćby Marusha.

Westbam, czyli Maximilian Lenz to niemiecki dj i producent. W 1988 światło dzienne ujrzała płyta "Westbam In Seoul”. Była to jednak płyta o wyjątkowo niskim nakładzie. Rozgłos artyście przyniosła dopiero kolejna. W roku 1989 na rynku pojawił się "The Cabinet”. Album wytłoczony w założonej przez siebie wytwórni Low Spirit otworzył Lenzowi drogę do wielkiej popularności, której szczyt przypada na połowę lat 90. Dr. Motte w 1989  zorganizował pierwszą Love Parade, która ogłoszona została jako „manifestacja polityczna”. Parada miała być ruchem tanecznym nawiązującym do wartości takich jak szacunek i miłość, zrozumienie dla różnorodności.

***

Na "Wieczór Rezydentów" - w poniedziałek (20.06), po godz. 19.05 - zaprasza Kacper Ponichtera.

kul

Czytaj także

La Giang: idę ostro w stronę parkietu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 10:00
Radek Krzyżanowski gra w zespole Kamp!, współtworzy także projekty We Draw A i Bezkres, a ostatnio, jako La Giang, zadebiutował w oficynie Roba Hesa. - Poczułem potrzebę zaspokojenia parkietowych potrzeb, poczułem zew tańca - śmieje się Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bass Astral z krążkiem "Techno do miłości". "To będzie płyta o uczuciach"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 13:04
Kuba Tracz, czyli Bass Astral zapowiada swój solowy album zatytułowany "Techno do miłości". - Oczywiście, że tematem przewodnim tej płyty będzie miłość. I to we wszystkich swoich aspektach - podkreślał muzyk. 
rozwiń zwiń