Up To Date Festival 2022. Mr Krime, Miły ATZ, 1988 i Swayzee na Czwartej Scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2022 15:00
Znamy artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej odsłony Up To Date Festival na Czwartej Scenie Czwórki na Stadionie Miejskim w Białymstoku!
Up To Date  Festival 2021
Up To Date Festival 2021Foto: Radek Kamiński

Tegoroczna odsłona Up To Date Festival w Białymstoku wystartuje 2 września i potrwa dwa dni. Współorganizatorem i patronem medialnym imprezy jest Czwórka. W tym roku - tak jak i w poprzednich latach pojawi się Czwarta Scena Czwórki, na której zagrają najlepsi artyści polskiej sceny elektronicznej:

Miły ATZ - współtwórca kolektywu Święty Bass zagra materiał ze swojego drugiego solowego albumu zatytułowanego "Roller"

Swayzee - pięcioosobowy projekt muzyczny założony w 2021 na gruncie klasyki rock'n'rolla. Zróżnicowana gatunkowo, prężna muzyka rozproszona syntezatorami w brokatowo-ognistym performansie.

Pepe. - jeden z najzdolniejszych polskich producentów muzyki elektronicznej młodego pokolenia, Jego najnowszy album "Escapism" ukazał się nakładem szanowanego U Know Me Records.

Klawo- jazzowa improwizacja, funkowa pulsacja i hip hopowa spontaniczność z domieszką lo-fi. Zespół zadebiutował w maju 2021 singlem pt. "Wdzięczność", a 13 lipca 2022 premierę będzie miał ich pełnoprawny longplay.

1988 Ruleta Live + Goście - 1988, właściwie Przemysław Jankowiak, pochodzący ze Szczecina, związany z Gdynią muzyk, producent muzyczny, kompozytor, wydawca. Znany m.in. z zespołu Syny, współpracy z Włodim oraz z solowej działalności. Współzałożyciel nieistniejącej już wytwórni Latarnia Records. RULETA to kompilacja ponad trzydziestu artystów i artystek - od mainstreamu do undergroundu, od starych wyjadaczy po debiutantów, od popu po rap czy muzykę eksperymentalną.

Mr Krime (Wojciech Długosz) - swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku lat 7. od nauki gry na skrzypcach, a później także fortepianie. W pierwszej połowie lat 90. zainteresował się trochę bardziej nowoczesnymi środkami muzycznej ekspresji, takimi jak djing, a zwłaszcza turntablism (czyli sztuka wykorzystywania gramofonu i miksera jako instrumentów muzycznych). Po skończeniu liceum muzycznego zaprzestał dalszej klasycznej edukacji, i skupił się na rozwijaniu możliwości jakie dawały owe nowe narzędzia. Po latach przerwy od klasycznego instrumentarium powrócił jednakowoż do kultywowania gry na instrumentach klawiszowych, a także perkusji, jednocześnie pozostając  uznanym w Polsce i zagranicą dj’em oraz producentem muzycznym. Djskie rzemiosło kultywuje w różnych odmianach - m.in w formie setów djskich na imprezach tanecznych grając ambitną muzykę z pogranicza funku, soulu, hip hopu, elektroniki, i rożnych innych gatunków, a także jako dj turntablista w ramach różnych projektów jak również solo.

Wystąpią także Bert i Harper. Norbert Borzym, znany z audycji "12 cali na godzinę" - to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki. Harper - dziennikarz, DJ i niestrudzony poszukiwacz dobrej muzyki. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion.


Wywiady z artystami z Czwartej Sceny Czwórki: 

Natomiast w środę 31 sierpnia, w audycji "Wszystko gra" Uli Kaczyńskiej będzie można usłyszeć wywiad z Pepe. 

Słuchając Czwórki można zdobyć karnety na Up To Date Festiwal. Rozdajemy je w audycjach: "Pierwsze Słyszę"'Najlepszy Dzień Tygodnia",  "Muzyczny Lunch", "Stacja Kultura""Tędy po Trędy" i "Plantacja dźwięku", a także w naszych mediach społecznościowych.  

__

Od 13 lat festiwal przyciąga do Białegostoku fanów elektroniki i hip-hopu. Jak mówią stali bywalcy imprezy, na Up To Date jeździ się nie dla gwiazd tylko dla dobrej muzyki. Czwórka od lat jest patronem medialnym wydarzenia, ostatnio także je współorganizuje i ma własną scenę. - Jeśli chodzi o brzmienia, to Up To Date w wielu punktach zazębia się z tym, co gramy na naszej antenie - wyjaśniał dziennikarz Czwórki Kamil Jasieński. Czwarta Scena Czwórki stanie w Białymstoku już po raz szósty. W ubiegłym roku wystąpili na niej m.in. Zdechły Osa, Belmondo, Młody Dzban i RAU. - Vibe jest nie do pobicia. Świetny line-up i aftery w klubie do białego rana - opowiadali wówczas słuchacze tego wydarzenia. 

ZOBACZ WIĘCEJ - CZWÓRKA NA UP TO DATE relacje i audycje specjalne >>>

***

mat. pras./kd/aw

 

Czytaj także

Muzyczny finał lata - Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2018

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 14:52
W Białymstoku, już w ten weekend, w ramach Up To Date Festival, po raz drugi zagra Czwarta Scena Czwórki. Na Rynku Kościuszki odbędzie się też trzecia debata z cyklu "Qvo Vadis Techno?".
rozwiń zwiń