"Wieczór Rezydentów". Zaprasza Kacper Ponichtera

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2022 09:16
W programie usłyszymy muzykę z takich produkcji serialowych jak "Dahmer", "Wielka woda", ale także nieco starsze, jak "Czarnobyl", czy "Ted Lasso".
Norbert Bert Borzym, Kacper Ponichtera
Norbert "Bert" Borzym, Kacper PonichteraFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Autor swój program zapowiada tak: Seriale to nie tylko wartka akcja czy nakreślone postacie, ale także muzyczne tło, które niekiedy buduje cały klimat i wpływa na sukces danego tytułu. W najbliższym spotkaniu weźmiemy na tapet najgłośniejsze seriale ostatnich miesięcy jak "Dahmer", "Wielka woda", ale także nieco starsze, jak "Czarnobyl", czy "Ted Lasso".

"Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera" to serial o jednym z najsłynniejszych seryjnych morderców. Zabił on, a następnie wykorzystał seksualnie 17 młodych mężczyzn. - W serialu możemy zobaczyć, jak Jeffrey Dahmer stawał się tym, kim był. Sam początek prowadzi nas w kierunku próby zrozumienia i poznania go jako osoby. Sięgamy w przeszłość, do dzieciństwa i dorastania Dahmera - opowiadała w rozmowie z Czwórką krytyk Kaja Klimek, krytyk filmowy. - Reżyser próbuje pokazać jego tło rodzinne i społeczne, a także psychikę mordercy. To też jest drastyczna historia. - Oglądałam ten serial, trochę zasłaniając się poduszką, zasłaniając oczy i pauzując - opowiada Kaja Klimek. - Ostrzegam, jest to naprawdę bardzo trudny w odbiorze i budzący kontrowersje serial. 

Druga z nowości, z której soundtrack usłyszymy to polska produkcja "Wielka woda". Serial w reżyserii Jana Holoubka zajmuje czołowe miejsce pośród najpopularniejszych tytułów w sieci, a widzowie z całego świata porównują polską produkcję do słynnego "Czarnobyla". 

25 lat temu kraje Europy Środkowej dotknęła powódź zwana później potocznie powodzią tysiąclecia. W lipcu 1997 roku nawiedziła ona południową i zachodnią Polskę, Czechy, wschodnie Niemcy, północno-zachodnią Słowację oraz wschodnią Austrię, doprowadzając do śmierci wielu ludzi i ogromnych strat materialnych. W Polsce w wyniku powodzi śmierć poniosło 56 osób, a szkody oszacowano na ok. 3,5 miliarda dolarów. - Pamiętam to dobrze, bo mój tato oraz cała jego rodzina mieszka we Wrocławiu. Drżałam o nich, czy ich nie zalewa, nie podmywa, czy mają co jeść i czy są bezpieczni - wspomina Kaja Klimek.

Sprawdź także:

***

Na "Wieczór Rezydentów" - w poniedziałek (18.04), po godz. 19.05 - zaprasza Kacper Ponichtera.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka filmowa
Czytaj także

Natalia Niedźwiedź - Polka po prestiżowych zawodach w Innsbrucku

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 13:33
Pierwszy raz w historii polskiego freeride’u na zawodach Crankworx w Innsbrucku wystartowała reprezentantka naszego kraju. - To było super przeżycie i efekt wow! - opowiada Natalia Niedźwiedź o swoim udziale w imprezie.  
rozwiń zwiń