Ultraliga sezon 3. Emocje podczas inauguracji

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 12:11
Na ekrany telewizorów oraz Twitcha powróciła Ultraliga Mistrzostwa Polski, czyli profesjonalne rozgrywki League of Legends. Pierwsze mecze dostarczyły nam sporo emocji, nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji i przemyślanej gry drużynowej.
Gracz w  League of Legends
Gracz w "League of Legends" Foto: Shutterstock/Djordje Novakov

Na początku warto wspomnieć, że na kilka godzin przed startem rozgrywek na Twitterze pojawił się wpis o zawieszeniu dwóch graczy: Mathiasa "Szygendy" Jensena i Fryderyka "Veggiego" Kozioła. Oficjalne oświadczenie wydane przez Ultraligę brzmiało następująco:

- Zawodnicy i trenerzy występujący w Ultralidze są zobowiązani do prezentowania najwyższych standardów zachowania, ponieważ reprezentują Ultraligę we wszystkich swoich działaniach. W związku z tym, naruszenia postanowień regulaminu Ultraligi oraz Warunków Użytkowania League of Legends niosą za sobą istotne konsekwencje.

Tym samym "Szygenda" nie będzie mógł wystąpić w pierwszych czterech spotkaniach, natomiast "Veggie" nie będzie mógł wspierać swoich zawodników jako trener.

W pierwszym meczu AGO Rouge rozprawiło się z aktualnymi mistrzami Ultraligi czyli devils.one. Widać, że fuzja dwóch zespołów pozytywnie wpłynęła na nowy skład. Trudno odmówić devils.one dobrej gry, ale pracę domową jednak muszą odrobić. Debiutujące w Ultralidze Diablo Chairs musiało uznać wyższość PRIDE. Zarówno jedna jak i druga drużyna popełniała błędy, które spowodowały, że szanse na zdobycie pierwszego zwycięstwa w sezonie miały obie formacje. Zmarnowany potencjał przewagi, jaką wypracowali sobie zawodnicy Diablo Chairs, opieranie walki na starciach drużynowych, to tylko kilka błędów, które popełniły zespoły. Mecz bez wątpienia mógł się podobać, ale na tle innych spotkań czegoś mu jednak brakowało.

Avez Esports czekało bardzo trudne zadanie. Mimo starego składu i dobrego stylu jaki prezentują, pokonanie Illuminar Gaming byłoby nie lada wyczynem. Ta sztuka jednak im się nie udała, głównie za sprawą fenomenalnego występu Melonika, który został zawodnikiem meczu.

Na dobranoc czekało nas stracie K1CK kontra Piratesports. K1CK to kolejna, nowa drużyna w Ultralidze, której w pierwszym meczu udało się odnieść zwycięstwo. Starcie z Piratami nie należało do najłatwiejszych, ale ambicja dodała skrzydeł drużynie K1CK i mimo słabej gry w środkowej fazie meczu, przechyliła szalę zwycięstwa za sprawą mocnej końcówki. Teraz Piratesports muszą załatać dziury na swoim statku i wyczekiwać kolejnego meczu.

Dzisiejsze starcia Ultraligi również prezentują się bardzo ciekawie.

17:30: Avez Esports vs AGO Rouge
18:30: K1CK vs PRIDE
19:30: Diablo Chairs vs devils.one
20:30: Piratesports vs Illuminar Gaming

Czekamy na kolejną dawkę emocji!

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

***

Wyjątkowych materiałów Łukasza "JeffreJa" Chmiela można też słuchać na platformie podcastowej Polskiego Radia - teraz "Strefy gamingu" można słuchać, kiedy się tylko chce. A co tam znajdziemy? - ​ Gamerów i gamerki i sport, rywalizację, pasję, adrenalinę w grach komputerowych. Aktualne informacje ze świata e-sportu i szeroko rozumianego gamingu.Zobacz więcej na temat: Czwórka Łukasz JeffreJ Chmiel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapitan Tsubasa powraca!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 11:56
Doskonale pamiętam heroiczne boje, które toczyliśmy z kolegami na podwórku grając w piłkę nożną. Zanim dorośliśmy i w szkole nadano nam bardziej poważne ksywy, każdy chciał być wtedy Ronaldo lub ... fikcyjnym Tsubasą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy gry wyścigowe są niszowe? Motosport przed ekranem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 14:34
Gry wyścigowe w e-sporcie mają się bardzo dobrze, a polscy zawodnicy prezentują w nich bardzo wysoki poziom. Jeździ w nich Robert Kubica, a niektórzy zawodnicy e-spotowi trafiają na tory w realu. 
rozwiń zwiń