Gry kulinarne. "Tu ogranicza cię tylko wyobraźnia"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 15:36
Gry kulinarne cieszą się coraz większą popularnością. Niektóre pozwalają stworzyć własną sieć restauracji, a inne - poczuć się jak prawdziwy szef kuchni, albo po prostu... poeksperymentować z gotowaniem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

shutterstock gaming 1200.jpg
Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

Jeśli na co dzień gotowanie w realu nie jest waszą mocną stroną, z pomocą przychodzą właśnie gry kulinarne. Jedną z takich propozycji jest "Cooking simulator", w której ważne są - poza kulinarną wyobraźnią - także podstawowe prawa fizyki. - W tym symulatorze nie wszystkie potrawy da się zrobić. Kucharze muszą dbać o odpowiednie przelewanie płynu czy zręczne dodanie elementów potrawy - mówiła Kamila Kołodziej z Live Motion Games. - Dzięki tej grze możemy nauczyć się wielu rzeczy, które przydadzą nam się w prawdziwej kuchni, choć oczywiście nie spróbujemy tu smaku potraw - tłumaczył zaś Kamil Koryszewski z Gaming Factory.

Posłuchaj
14:13 2020_12_06-12-19-08_PR4_Gaming.mp3 Gry kulinarne - w którą warto zagrać? (Strefa gamingu/Czwórka) 

shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
Skradanki. Gatunek gier zapomnianych?

Jak mówili goście Czwórki, gry tego typu to świetny sposób, by sprawić, aby coraz więcej osób odważyło się na eksperymentowanie w kuchni. - Gdy gotujemy bardziej egzotyczne potrawy, sprawdzenie przepisu w grze, zapoznanie się z azjatyckimi przyprawami, zanim zdecydujemy się je kupić i wykorzystać w realu może być cennym doświadczeniem - podkreślała Kamila Kołodziej. 

Posłuchaj także:

Podobnie działa gra "Coking mama", z której przepisy można wykorzystać w prawdziwym życiu. - I choć nie są to podobno potrawy przepyszne, da się je zjeść - tłumaczyła Kamila Kołodziej. Na rynku jest także "Pizza Conection", albo "Pizza Syndicate", czyli symulatory posiadania pizzerii i pieczenia pizzy. - To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą spróbować swoich sił jako przedsiębiorcy, tu tworzenie pizzy wcale nie jest najważniejsze - podkreślali goście Czwórki. - Jako deweloperzy musimy zdecydować, czy głównym akcentem gry ma być samo gotowanie, czy ma ono być tylko pretekstem do pokazania innych elementów, czyli rywalizacji między graczami, albo pomocy innym. Tak jest w "Overcooked", która jest propozycją dla grup, na imprezy. 

Czytaj także:

W "Cooking Fever" najważniejsze zaś jest... serwowanie posiłków. - Liczy się dobra pamięć i refleks - opowiadali goście Czwórki. Jak tłumaczyli gry - zarówno te z aspektem ekonomicznym, jak i te stricte kulinarne - są właściwie dla wszystkich. - Gotowanie dla wielu jest relaksujące, a po tym wirtualnym dodatkowo nie trzeba sprzątać. Młodzi gracze mogą się wiele nauczyć o kuchni - wyliczali. - Takie gry mogą być świetnym sposobem na kreatywne spędzanie czasu, bo potrawy, które tam tworzymy nie muszą być "na poważnie", mogą być niezwykłe, a nawet zabawne.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Kamila Kołodziej (Live Motion Games), Kamil Koryszewski (project menager Gmaming Factory)

Data emisji: 06.12.2020

Godzina emisji: 12.18

kd