"FIFA 23". Volata i wirtualne kluby jako jedność

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 12:25
"FIFA 23" to ostatnia odsłona najpopularniejszej serii gier piłkarskich jaką znamy pod tą nazwą. Oczywiście Electronic Arts będzie kontynuowało wydawanie swojego sztandarowego tytułu, ale z powodu braku porozumienia w sprawie licencji z FIFA, tytuł gry będzie zmieniony.
FiFA - zdjęcie ilustracyjne
"FiFA" - zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Cassiano Correia

Chociaż wydaje się, że deweloperom brakuje pomysłu na rozwój produktu, a zmiany są jedynie kosmetyczne to jednak okazuje się, że "Elektronicy" mają kilka asów w rękawie. W najnowszej odsłonie firma skupiła się na znaczących usprawnieniach dotyczących trybu Volta oraz - na prośbę fanów - Wirtualnych Klubów.

W najnowszej odsłonie "FIFY" twórcy skupili się na trybie Volta - odpowiedniku "FIFA: Street" - oraz Wirtualnych Klubach czyli kierowali poczynaniami jednego, stworzonego przez nas zawodnika. Oba tryby posiadają tzw. system progresji, czyli rozwoju, na który składa się wiele czynników. Od teraz zwiększono poziom z 25 do 100. Podobno jest to odpowiedź na komentarze graczy, że niczym w "Diablo: Immortal" od pewnego momentu rozwój stawał się bardzo uciążliwy i powolny. Tak oto powstała fuzja rozwoju między Voltą a Wirtualnymi Klubami, która w dużym stopniu ma rozwiązać ten problem.

 

Oczywiście zmiany we wspomnianych trybach to nie jedyne nowości jakie szykują dla nas deweloperzy. Będziemy mogli zobaczyć ulepszoną technologię Hyper Motion 2, która odpowiada za realistyczne animacje piłkarzy, dzięki czemu bardziej przypominają oni zawodników z prawdziwych boisk.

W najnowszą odsłonę “FIFY” zagramy 30 września 2022 roku. Gra ukaże się na wszystkich dostępnych platformach. Tradycyjnie gracze, którzy zdecydują się na zakup edycji Ultimate będą mogli rozpocząć nowy sezon już 27 września.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Rockstar games rekrutuje. Produkcja "GTA VI" nabiera rozpędu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2022 13:30
O "GTA V" oraz "GTA VI" pisaliśmy wielokrotnie. O ile część piąta wciąż bije rekord za rekordem za sprawą "GTA Online", o tyle coraz więcej mówi się o tym, że "GTA VI" wchodzi w kolejną fazę produkcji.
rozwiń zwiń