"Dziewczyny grają". Debiut Leny Osińskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 09:40
- Nazywam się Lena Osińska. Mogliście już kiedyś usłyszeć mój głos na antenie Czwórki, głównie jako wokal zespołu Sonar. Teraz chciałabym piosenkami opowiedzieć wam coś o sobie - zapowiada artystka, która właśnie dołączyła do audycji "Dziewczyny grają"
Lena Osińska
Lena OsińskaFoto: arch. prywatne artystki

Sonar - Kilka Wspomnień | Czwórka LIVE

Jedną z pierwszych muzycznych fascynacji autorki tego wydania audycji była Britney Spears. - Urodziłam się w 1994 roku i dorastałam w czasach, kiedy Britney była królową muzyki, sceny i list przebojów. NA DVD miałam zarejestrowany jej koncert z Las Vegas z 2001 roku, który naprawdę szczerze polecam - opowiada artystka. 

Posłuchaj
51:50 2021_03_25 19_05_20_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Muzyczna selekcja Leny Osińskiej (Dziewczyny grają/Czwórka)

Moje życie to muzyka, więc jestem bardzo szczęśliwa, że będę mogła podzielić się tu z Wami playlistami, które do tej pory gromadziłam tylko dla siebie Lena Osińska

Wśród wykonawców, których utwory znalazły się na liście Leny Osińskiej są także Florence & The Machine i Alicia Keys oraz Kanye West, James Blake oraz Flume. - To dzięki jego twórczości zaczęłam zgłębiać temat produkcji muzycznej. Potem w sieci obejrzałam występ Cheta Fakera, podczas którego stał na scenie sam, otoczony tylko instrumentami klawiszowymi i syntezatorami. I nie mogłam uwierzyć, że jedna osoba może brzmieć tak, jak pełen zespół - opowiada Lena Osińska. Wtedy zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę nie potrzebuję wiele, żeby sama robić piosenki. Miałam teksty, szkice melodii i wiedziałam, jaki mają one brzmieć. Nie potrzebowałam drogiego studia, wystarczył mi dobry sprzęt - dodaje.

Flume - Left Alone feat. Chet Faker / Flume

Wokalistki biorące udział w audycjach pod hasłem "Dziewczyny grają" to zdolne, oryginalne i charakterne Dziewczyny. Mają swoich ulubionych wykonawców, płyty do których chętnie wracają i piosenki, które nucą pod nosem. Zachwycają się, rozczarowują, przelotnie fascynują. W cyklu udział biorą Kasia Lins, Joanna Longić i Lena Osińska.

***

Tytuł audycji: Dziewczyny grają

Prowadzi: Lona Osińska

Data emisji: 25.03.2021

Godzina: 19.03

kul

Czytaj także

"Był sobie numer": Jak powstał "Nie mów" Rosalie.?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 16:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy współczesnej polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały ulubione utwory. Tym razem  sprawdziliśmy, w jakich okolicznościach powstała piosenka Rosalie. - "Nie mów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Szafrańska: chcę widzieć więcej i czuć mocniej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 11:00
Z Michałem Wasilewskim tworzy XXANAXX, śpiewała z Quebonafide, Rasmentalismem oraz Tym Typem Mesem. Teraz wychodzi z damsko-męskich duetów i piosence "Niedoskonały" pokazuje kobiecy świat.
rozwiń zwiń