Tęskno żegna się z latem. Muzyczna selekcja Joanny Longić

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 17:00
- Nowej muzyki z mądrym słowem i ciekawym aranżem powstaje ostatnio tak dużo, że sama nie wiem od czego zacząć. Trochę to przypomina sytuację z najnowszą płytą z remiksami utworów Baascha. 19 utworów i wszystkie są świetne - opowiada Joanna Longić z jednoosobowego projektu Tęskno, która w Czwórce współtworzy audycję "Dziewczyny grają".  
Joanna Longić Tęskno
Joanna Longić TęsknoFoto: Karolina Konieczna @superkonieczna

Posłuchaj
53:06 2021_09_09 19_05_46_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Muzyka końca lata od Tęskno (Dziewczyny grają/Czwórka) 

Zobacz
baasch fot Bart Pogoda 1200.jpg
Bardzo długa "Noc". Przybysz i Skarby remiksują Baascha

"NCRMX" to utwory z "Nocy", najnowszej płytu Bartka Schmidta, zremiksowane przez artystów reprezentujących różne muzyczne style. - Na początek proponuję elektronikę przefiltrowaną przez Kapelę ze Wsi Warszawa, bo to jest numer, który po pierwszym przesłuchaniu, zapętliłam na długie godziny - przyznaje autorka audycji.

Muzyka Końca Lata - Naucz się być sam / Thin Man Records


Posłuchaj
Joanna Longić Tęskno Bartek Wieczorek 1200.jpg
Tylko mnie poproś do walca. Selekcja Tęskno

Wśród utworów wybranych przez Tęskno znalazły się piosenki Muzyki Końca Lata, duetu Dominika Plonka i ciicho oraz Maty. - To nie pierwszy raz, kiedy prezentuję twórczość rapera, już mieliśmy okazję posłuchać Maty z prof. Bralczykiem, dziś stawiam na "Papugę" z udziałem Quebonafide i Malika Montany i czekam na to, co Matczak jeszcze wymyśli, bo jestem pod dużym wrażeniem jego osoby - dodaje artystka. 

Sprawdź także:

Posłuchaj
Tęskno Joanna Longić  Daria Meller 1200.jpg
Tęskno, Moniuszko, żądło. Muzyczna selekcja Joanny Longić

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie artystki nagrały debiutancki album "Mi", za który otrzymały wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2019 roku Tęskno stało się jednoosobowym projektem Joanny Longić. Druga płyta sygnowana tą nazwą ukazała się wiosną 2020 roku. Teraz artystka pracuje nad trzecim krążkiem "Tęskno gra poezję", na którym znajdą się utwory do wierszy Zuzanny Ginczanki - poetki żydowskiego pochodzenia, która została zamordowana przez nazistów w wieku zaledwie 27 lat. 

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Alternatywa

Czytaj także

Brodka o "Brut": to album o wielu smakach

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 13:30
- Zależało mi, żeby płyta "Brut" była zbalansowanym daniem. Są tam momenty gorzkie, słodkie, kwaśne i pikantne. Mam nadzieję, że udało mi się wypełnić wszystkie kubki smakowe słuchaczy - mówi Monika Brodka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Numery "na impulsie". Michał Wiraszko o nowej płycie Much

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 13:50
- 2010 rok spędziliśmy na trasie: scena, backstage, bus. Zagraliśmy sto koncertów i spełniliśmy rock'n'rollowy sen o życiu w trasie - wspomina Michał Wiraszko z zespołu Muchy. - Tamto lato było niesamowite, dlatego postanowiliśmy uwiecznić je w piosence.
rozwiń zwiń