Wrona zadebiutowała. Posłuchaj pierwszej audycji artystki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 10:52
To nie pierwszy raz, kiedy zasiada przed mikrofonem Czwórki, ale pierwszy, w którym nie występuje w roli artystki, tylko autorki audycji. WRONA, czyli Weronika Jasiówka - laureatka 5. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" dołączyła do grona prowadzących audycję "Dziewczyny grają".
WRONA to artystka występująca w formie solo actu, wykonująca muzykę electroalternativepop.
WRONA to artystka występująca w formie solo actu, wykonująca muzykę electro/alternative/pop. Foto: Bartosz Bajerski/Czwórka

- W Czwórce zaczynam się czuć jak w domu, a dzięki audycji nasza relacja wchodzi na wyższy poziom - śmieje się WRONA. - Jak dotąd byłam, mam nadzieję, mile widzianym gościem, ale teraz zostawiłam już swoją szczoteczkę do mycia zębów w łazience. 

Jestem "zapętlaczem"

W każdy czwartek w Czwórce, w audycji "Dziewczyny grają", polskie artystki prezentują swoje ulubione numery. W tym gronie są już Kasia Lins i Tęskno Joanna Longić. - Ogromnie się stresuję, bo to jest dla mnie wyzwanie większe niż praca nad piosenkami. Wiedziałam, że debiut w tej roli to będzie duża rzecz, ale nie przypuszczałam, że tak okupiona nerwami - mówi artystka. - Z drugiej strony myślę, że to będzie dla mnie dobra motywacja, żeby szukać nowej muzyki i przypomnieć sobie, na czym polega przyjemność ze słuchania muzyki, a nie tylko jej grania. Jestem strasznym "zapętlaczem". Mam kilka piosenek, których słucham od dziecka.

Być jak Avril Lavigne

Jak przyznaje autorka audycji, wpływ na jej wrażliwość liryczną miały Coma, Pidżama Porno i Strachy na Lachy. - Zaliczyłam też etap fascynacji Avril Lavigne i marzyłam, żeby być taka jak ona - wspominała w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Dlatego też w programie nie zabrakło utworów kanadyjskiej wokalistki. - Obecnie w mojej muzyce jest dużo elektroniki, ale "Dziewczyny grają" dają mi szansę powrotu do korzeni - opowiada. - Pierwszą audycję postanowiłam wzbogacić kilkoma miłosnymi akcentami i sentymentalnymi podróżami w stronę rocka i punk rocka, czyli brzmień, które muzycznie mnie ukształtowały.    

Posłuchaj
51:46 2022_02_17 19_05_51_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Wrona debiutuje. Oto jej pierwsza audycja (Dziewczyny grają/Czwórka)

Czego możemy spodziewać się w kolejnych audycjach? Wrona nie pozostawia wątpliwości: będzie ostro, ale z odpowiednią dozą ckliwości. - Od milenialsowych, nostalgicznych playlist po najnowsze premiery - dodaje Wrona.

WRONA - DOUBLE TAP / Czwórka

WRONA to artystka występująca w formie solo actu, która gra muzykę electro/alternative/pop. Zwycięstwo w konkursie Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" umożliwiło jej wydanie debiutanckiej płyty nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Krążek "Sen o smaku lukrecji", ukazał się w listopadzie 2021 roku. Jednym z najchętniej słuchanych utworów jest "Double Tap" do którego dzięki wyróżnieniu Czwórki powstał teledysk. Piosenki artystki pojawiają się na popularnych w internecie playlistach takich jak: "New Music Friday", "Dziewczyny mają głos" czy "Equal".

Posłuchaj także:

Wrona, dzień po swojej premierowej audycji "Dziewczyny grają", zagościła u Damiana Sikorskiego w "Będzie głośno". - Myślałam, że rola prowadzącej będzie łatwiejsza, a było to dla mnie wyzwanie - przyznała. - Najtrudniejsze są momenty, w których zapada niezręczna cisza. Trzeba mówić, mówić z sensem, ładnymi zdaniami, a ja czasami się jąkam, powtarzam - przyznaje.

Artystka w audycji postawiła na chronologię. - Ja w głębi serca dalej jestem rozkrzyczaną punkówką. Chciałam od takich numerów zacząć - tłumaczy wybór playlisty do "Dziewczyny grają". - W drugim odcinku na pewno będzie więcej muzyki elektronicznej. Może podzielę się też numerami, które mnie inspirowały podczas pracy nad moim albumem "Sen o smaku lukrecji" - dodaje. 


Nie wiem kim być, jak w mojej piosence. Czasami nie nadążam za sobą i swoją głową. Mam nadzieję, że będę zaskakiwała w każdej audycji Wrona

Posłuchaj
12:45 czwórka będzie głośno 18.02.2022 wrona.mp3 Wrona opowiada o debiucie w roli prowadzącej audycję w Czwórce (Będzie głośno/Czwórka)

 

***  

Tytuł audycji: Dziewczyny grają

Prowadzi: Weronika WRONA Jasiówka

Data emisji: 17.02.2022

Godzina emisji: 19.05

kul/pj

Czytaj także

Amber VHS. Jak Julia Marcell stała się gwiazdą disco lat 80.?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 15:30
Amber VHS to nowe oblicze Julii Marcell. Artystka dołączyła do projektu Disco Solaris i wkroczyła w świat tokenów NFT.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Novika: gdyby nie muzyka, to byłabym w serialu "After Life"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 22:00
- Gdybym nie śpiewała, to na pewno bym o muzyce pisała. Albo zajmowałabym się językiem angielskim. Gdzieś w małym, brytyjskim miasteczku, jak z serialu "After Life" - mówi Novika. Od debiutu artystki mija właśnie 20 lat.
rozwiń zwiń