"Dziewczyny grają". Zaprasza WRONA

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 06:00
- W Czwórce zaczynam się czuć jak w domu, a dzięki audycji nasza relacja wchodzi na wyższy poziom - śmieje się WRONA. - Jak dotąd byłam gościem, ale teraz zostawiłam już swoją szczoteczkę do mycia zębów w łazience.
Wrona na planie teledysku do Double Tap
Wrona na planie teledysku do "Double Tap"Foto: mat. promocyjne Czwórka

WRONA to artystka występująca w formie solo actu, która gra muzykę electro/alternative/pop. Zwycięstwo w konkursie Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" umożliwiło jej wydanie debiutanckiej płyty nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Krążek "Sen o smaku lukrecji", ukazał się w listopadzie 2021 roku. Jednym z najchętniej słuchanych utworów jest "Double Tap" do którego dzięki wyróżnieniu Czwórki powstał teledysk. Piosenki artystki pojawiają się na popularnych w internecie playlistach takich jak: "New Music Friday", "Dziewczyny mają głos" czy "Equal".

W ubiegłym miesiącu laureatka konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" zadebiutowała w Czwórce jako prowadząca audycje  "Dziewczyny grają", w której polskie artystki prezentują swoje ulubione numery. W tym gronie są już Kasia Lins, Tęskno Joanna Longić i Kasia Golomska. - Ogromnie się stresuję, bo to jest dla mnie wyzwanie większe niż praca nad piosenkami. Wiedziałam, że debiut w tej roli to będzie duża rzecz, ale nie przypuszczałam, że tak okupiona nerwami - mówiła artystka. - Z drugiej strony myślę, że to będzie dla mnie dobra motywacja, żeby szukać nowej muzyki i przypomnieć sobie, na czym polega przyjemność ze słuchania muzyki, a nie tylko jej grania. Jestem strasznym "zapętlaczem". Mam kilka piosenek, których słucham od dziecka.

Jak przyznaje autorka audycji, wpływ na jej wrażliwość liryczną miały Coma, Pidżama Porno i Strachy na Lachy. - Zaliczyłam też etap fascynacji Avril Lavigne i marzyłam, żeby być taka jak ona - wspominała w rozmowie z Ulą Kaczyńską. Dlatego też w programie nie zabrakło utworów kanadyjskiej wokalistki. - Obecnie w mojej muzyce jest dużo elektroniki, ale "Dziewczyny grają" dają mi szansę powrotu do korzeni - opowiada. - Pierwszą audycję postanowiłam wzbogacić kilkoma miłosnymi akcentami i sentymentalnymi podróżami w stronę rocka i punk rocka, czyli brzmień, które muzycznie mnie ukształtowały.    

Wrona w Czwórce Wrona w Czwórce

Czego możemy spodziewać się w kolejnych audycjach? Wrona nie pozostawia wątpliwości: będzie ostro, ale z odpowiednią dozą ckliwości. - Od milenialsowych, nostalgicznych playlist po najnowsze premiery - dodaje Wrona. Dzień po dziennikarskim debiucie WRONA zagościła u Damiana Sikorskiego w "Będzie głośno". - Myślałam, że rola prowadzącej będzie łatwiejsza, a było to dla mnie wyzwanie - przyznała. - Najtrudniejsze są momenty, w których zapada niezręczna cisza. Trzeba mówić, mówić z sensem, ładnymi zdaniami, a ja czasami się jąkam, powtarzam - przyznaje. 

Zobacz także:

Na audycję "Dziewczyny grają" zapraszamy w czwartek (24.03) o godz. 19.00. Poprowadzi ją WRONA, czyli Weronika Jasiówka.

WRONA - TERAZ JA!!! - OFFICIAL SINGLE (Lyrics Video) | WRONA

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul


Czytaj także

Amber VHS. Jak Julia Marcell stała się gwiazdą disco lat 80.?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 15:30
Amber VHS to nowe oblicze Julii Marcell. Artystka dołączyła do projektu Disco Solaris i wkroczyła w świat tokenów NFT.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Novika: gdyby nie muzyka, to byłabym w serialu "After Life"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 22:00
- Gdybym nie śpiewała, to na pewno bym o muzyce pisała. Albo zajmowałabym się językiem angielskim. Gdzieś w małym, brytyjskim miasteczku, jak z serialu "After Life" - mówi Novika. Od debiutu artystki mija właśnie 20 lat.
rozwiń zwiń