"Nieprzeciętni 2019". Szukamy wyjątkowych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 09:17
Wystartował plebiscyt "Nieprzeciętni 2019". Szukamy wyjątkowych ludzi, którzy robią nieprzeciętne rzeczy. - Nie muszą to być laureaci olimpiad, konkursów. Nie muszą być pierwszymi na mecie. Szukamy ludzi, których nie zadowala zwykłe życie, którzy robią wyjątkowe rzeczy - mówi Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna Czwórki.
Audio
  • O plebiscycie "Nieprzeciętni 2019" mówi szefowa Czwórki Hana Dołęgowska (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna Czwórki
Hanna Dołęgowska, dyrektor redaktor naczelna CzwórkiFoto: Katarzyna Cyrulska/Czwórka

nieprzecietni_1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Serwis specjalny "Nieprzeciętni 2019" >>>

- Czwórka przywróciła plebiscyt "Nieprzeciętni 2019" dlatego, że brakowało nam czegoś, co pokazałoby nieprzeciętność w tak różnych obliczach. Można wygrywać olimpiady, co oczywiście jest efektem ciężkiej pracy, talentu i samozaparcia, ale w pewnym momencie, gdy człowiek osiąga 18. rok życia, najczęściej przestaje dostawać nagrody - tłumaczyła szefowa Czwórki. - Dlatego szukamy osób, które pracują, bądź studiują, ale nie zadowala ich zwykłe życie, tylko robią coś jeszcze, coś nieprzeciętnego.

W 2016 roku laureatem "Nieprzeciętnych" Czwórki został Mateusz Zaremba, człowiek, który już jako nastolatek budował rakiety. Dwa lata później - Michał Brańka, animator kultury związany z Fundacją Czerwone Noski. Są w różnym wieku, działają na różnych płaszczyznach, ale łączy ich jedno - są "Nieprzeciętni". Kto wygra w tym roku? 

nieprzeciętni 2018 laureat.jpg
Nieprzeciętni 2018. Zobacz wielki finał >>>

Kandydatów, w tym także siebie, można zgłaszać do 28 kwietnia. - Ścieżka jest bardzo prosta, wystarczy wysłać drogą mailową krótki opis osoby, którą chcemy zgłosić, na adres nieprzecietni@polskieradio.pl - tłumaczyła szefowa Czwórki. Już 20 maja jury, w którego składzie zasiadają m.in. Andrzej Bargiel, skialpinista, wokalistka Mela Koteluk, blogerka kulinarna Daria Ładocha, czy ubiegłoroczny laureat Michał Brańka, a także Marta Zalewska - multiinstrumentalistka, zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" w Czwórce. Głosować będzie można do 9 czerwca na stronie Czwórki.

Więcej o tegorocznej odsłonie plebiscytu "Nieprzeciętni 2019" w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Szczegółowe informacje o plebiscycie "Nieprzeciętni 2019" oraz regulamin znajdują się na stronie nieprzecietni.polskieradio.pl.

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor redaktor naczelna Czwórki)

Data emisji: 21.03.2019

Godzina emisji: 8.15

kd/pj

Czytaj także

Czwórka w metrze. Posłuchaj, zanim pojedziesz!

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 16:40
Niczym inżynier Karwowski z "Czterdziestolatka", Czwórka stała się świadkiem historii. Uruchomiliśmy II linię metra!
rozwiń zwiń