Marta Zalewska: nieprzeciętność to temat rzeka

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 14:31
- W ludziach cenię odwagę, mądrość, pomysłowość, doświadczenie i dobroć - mówi Marta Zalewska, która wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno", a także jurorka Czwórkowego Plebiscytu Nieprzeciętni 2019. - Nieprzęciętność to temat rzeka i dla nas, jurorów, którzy wybierali finalistów, taki właśnie był - dodaje. 
Audio
  • Marta Zalewska opowiada o znaczeniu konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" w jej życiu, planach na lato i Plebiscycie Nieprzeciętni 2019 (Czwórka/Stacja Kultura)
Marta Zalewska
Marta ZalewskaFoto: Bartosz Koziczyński/Czwórka

Zaraz minie rok, odkąd Marta Zalewska wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno", a już można wysyłać zgłoszenia do kolejnej odsłony konkursu. - Ten rok był dla mnie bardzo pracowity, pełen nadziei i oczekiwań, w wielu wymiarach spełnionych, co mogę już powiedzieć - mówi artystka. - To zupełnie nowy rozdział w życiu. Gdy dowiedziałam się, że wygrałam konkurs, to było trochę jak wejście na właściwą ścieżkę, mimo że to, co robiłam muzycznie przez wiele ostatnich lat też mnie satysfakcjonowało. Od tamtej pory jestem sobą już we wszystkich wymiarach. 

Gość Kasi Dydo podkreśla, że oczekiwania kierowała też w kierunku samej siebie. - "Wydaj płytę z Będzie głośno" to jest cudowna inicjatywa i ja będę dozgonnie wdzięczna Czwórce, za to że umożliwili mi wydanie debiutanckiego albumu. Jednak artysta dalej musi wkładać energię w to co robi - podkreśla. 

Artystka zdradza, że przez całe życie lgnęła do ludzi, którzy są w jakiś sposób oryginalni, do indywidualności. Takich też szukała w Plebiscycie Nieprzeciętni 2019. - Wybór finalistów był bardzo trudny - zdradza. 

Gala Plebiscytu Nieprzeciętni 2019 odbędzie się 18 czerwca o 18.00. Wtedy też poznamy, wyłonionego w głosowaniu słuchaczy, laureata wydarzenia. Podczas uroczystego wieczoru nie zabraknie też naszego gościa. O czym myśli Marta Zalewska na kilka dni przed Galą? Jakie ma plany muzyczne na nadchodzący letni czas? I co będzie robiła w Szwecji we wrześniu? O tym m.in. w nagraniu audycji "Stacja Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marta Zalewska

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 11.16

pj

Czytaj także

Marta Zalewska ceni "nieprzeciętnych niechcący"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 13:29
- Nieprzeciętnych ludzi jest sporo, tylko trzeba szerzej otworzyć oczy - mówi Marta Zalewska, zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" oraz członkini kapituły jury plebiscytu "Nieprzeciętni 2019". - Ten plebiscyt jest wspaniały, bo nie ma w nim ograniczeń, każdy może być indywidualistą na dowolnym polu - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wydaj płytę z Będzie Głośno. "Promujemy młodych artystów"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:36
Co trzeba zrobić, by móc wziąć udział w konkursie? - Należy mieć gotowy materiał na płytę. To minimum osiem nagranych piosenek - mówił Damian Sikorski. - Potem wypełniamy formularz zgłoszeniowy i wysyłamy do Czwórki.
rozwiń zwiń