Record Store Day. Płyta za płytą, bit w bit

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 12:20
W sobotę 13 kwietnia zapraszamy na kolejną odsłonę Record Store Day. - Wzrasta sprzedaż winyli, bo ludzie chcą mieć muzykę w formie fizycznej - opowiada dziennikarz muzyczny i pomysłodawca akcji Norbert Borzym. - Mamy powody do hucznego świętowania.
Audio
  • Record Store Day - na świecie i w Czwórce (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Record Store Day startuje w Czwórce w najbliższą sobotę, od godz. 20.00
Record Store Day startuje w Czwórce w najbliższą sobotę, od godz. 20.00Foto: Czwórka/mat. promocyjne

Czytaj także
płyty gramofon winyle (Larina Marina_Shutterstock) 810.jpg
Record Store Day 2019. Motörhead, The Clash i Pink Floyd

Po raz pierwszy Record Store Day odbył się w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Dziś święto winyli promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe obchodzone jest na całym świecie w trzecia sobotę kwietnia. - Z tej okazji wydawane są reedycje kultowych płyt albo premierowe utwory, przygotowane z myślą o tym święcie - wymienia Bert. - W tym roku ostrzę sobie zęby na wydawnictwo, które ukazało się już jakiś czas temu. To kompilacja "Disco Not Disco" - dodaje.     

Czytaj także
record store day 1200.JPG
Record Store Day 2018 w Czwórce

W ramach Record Store Day organizowane są imprezy, koncerty, spotkania kolekcjonerów płyt winylowych, projekcje filmowe, kiermasze oraz wystawy. Z tej okazji w Czwórce z winyli zagrają m.in. Łukasz Stachurko / Sonar Soul, Bisti, Holiday 80, Cpt. Sparky, Seb Skalski, Jealo Wojtek Jarosiński, Avtomat, Cone / Remanent., Marcin Harper, Eltron i Jacek Sienkiewicz.

Norbertem Borzymem w audycji "Pierwsze słyszę" (10.04) rozmawiał Kamil Jasieński.

***

Record Store Day w Czwórce - w sobotę (13.04) w godz. 20.00-00.00. Audycję prowadzą Ula Kaczyńska i Norbert Borzym.

kul/kd/ac

Czytaj także

Eltron John: house i techno są jak jazz i rock

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 22:03
- To gatunki stare, które co jakiś czas przeżywają swoją młodość. Staram się nie powodować skojarzeń z jednym brzmieniem. Jest sporo barw i tematów, które lubię, dlatego szukam ścieżek pomiędzy bardzo różnymi rzeczami - mówił w "Klubotece" Eltron John, jedna z bardziej oryginalnych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

12”/h: pobrudzone techno od VTSS

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 19:03
Martyna Maja - jako VTSS - gra live'y i sety didżejskie w klimacie typowo tanecznym, klubowym. W Czwórce zaprezentowała kolekcję swoich ulubionych winyli. 
rozwiń zwiń