Noc Rezydentów. Nowosad w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2023 15:24
W środowy wieczór w Czwórce gościem będzie będzie Nowosad, czyli Jakub Nowosadzki - twórca takich cyklów imprez jak Pryzmat, Castle Rave i Splot Słoneczny.
Nowosad
NowosadFoto: arch.pryw.

W najbliższym wydaniu audycji "Noc rezydentów" gościem będzie Nowosad. W jego setach można usłyszeć house, disco, tech house. Na co dzień Nowosad zajmuje się nagłośnieniem, oświetleniem i wizualizacjami scenicznymi. W 2021 roku, chcąc skupić wszystkie projekty i elementy swojej działalności, stworzył Afternoon. To nowa marka na polskiej scenie muzyczno-kulturalnej - począwszy od profesjonalnej techniki scenicznej i realizacji dźwięku, a skończywszy na organizacji wydarzeń cyklicznych. Działalność Afternoon rozpoczęła się od stopniowej publikacji podcastów z minionych wydarzeń, prezentujących twórczość czołowych polskich i europejskich artystów. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom publiczności, tworzą cykl wydarzeń, które są odejściem od klasycznej formy clubbingu. Nowosad tworzy także własną muzykę. 


***

Noc rezydentów to audycja poświęcona sztuce didżejowania, do której DJ Bert zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. W audycji, oprócz DJ-skich setów rozmawiamy o muzyce, technice i polskich klubach.

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

Posłuchaj też:


***

Na audycję z cyklu "Noc rezydentów" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 22.00.

aw

Czytaj także

DJ Leon i tajemnice Audioriver 2023. Co wydarzy się w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 13:14
Moderat, czyli trio Sascha Ring aka Apparat oraz Gernot Bronsert i Sebastian Szary, a także Chris Jaxx, Grażyna Biedroń, Seb Skalski czy Hedonist - to tylko niektórzy artyści, jakich usłyszymy podczas tegorocznej odsłony Audioriver. - W tym roku uczestników czeka sporo niespodzianek - zapowiadał DJ Leon, promotor festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z miłości do winyli. DJ Cone zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2023 07:00
Fanom muzyki klubowej Piotr Szyszko znany jest jako Cone. W swoich setach łączy gatunki takie jak deep house, deep tech, dub, techno, minimal. 
rozwiń zwiń