CuBa Kubinowski w Nocy Rezydentów - elektronika oraz "żywe" instrumenty

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 14:50
W środowy wieczór w Czwórce gościem będzie CuBa Kubinowski, który realizuje swoją pasje do muzyki elektronicznej w połączeniu z żywymi instrumentami i ciepłym groovem. 
CuBa Kubinowski jest rezydentem w warszawskim klubie SEN.
CuBa Kubinowski jest rezydentem w warszawskim klubie SEN.Foto: arch.pryw.

W najbliższym wydaniu audycji "Noc rezydentów" gościem będzie CuBa Kubinowski. Ten DJ i rezydent poprzez naukę gry na fortepianie, skrzypcach i klarnecie oraz pracę w orkiestrze dętej (w roli perkusisty), poznał podstawowe tajniki muzyki. Obecny na polskiej scenie klubowej od ponad 20 lat, gościł niemal w każdym klubie oraz na licznych festiwalach w Polsce. Aktualnie CuBa Kubinowski jest rezydentem house’owej części klubu SEN w Warszawie. 

Podczas swoich muzycznych podróży poznaje różne kultury odnajdując własne brzmienie w takich gatunkach jak deep house, organic house, afro, house i tech house. Na koncie ma już swoją pierwszą EP’ke "Earth" i kolejne plany produkcyjne, które będzie realizował ze swoim przyjacielem muzycznym Nosowiczem. Od wielu lat współpracuje z muzykami wprowadzając żywe instrumenty do swoich klubowych występów.

***

Noc rezydentów to audycja poświęcona sztuce didżejowania, do której DJ Bert zaprasza czołowych przedstawicieli polskiej sceny klubowej. W audycji, oprócz DJ-skich setów rozmawiamy o muzyce, technice i polskich klubach.

DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

Posłuchaj też:


***

Na audycję z cyklu "Noc rezydentów" zapraszamy w każdą środę o godz. 22.00.

aw

Czytaj także

DJ Leon i tajemnice Audioriver 2023. Co wydarzy się w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 13:14
Moderat, czyli trio Sascha Ring aka Apparat oraz Gernot Bronsert i Sebastian Szary, a także Chris Jaxx, Grażyna Biedroń, Seb Skalski czy Hedonist - to tylko niektórzy artyści, jakich usłyszymy podczas tegorocznej odsłony Audioriver. - W tym roku uczestników czeka sporo niespodzianek - zapowiadał DJ Leon, promotor festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z miłości do winyli. DJ Cone zagrał w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2023 07:00
Fanom muzyki klubowej Piotr Szyszko znany jest jako Cone. W swoich setach łączy gatunki takie jak deep house, deep tech, dub, techno, minimal. 
rozwiń zwiń