Up To Date 2020. Znamy pierwszych artystów

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 14:50
Już po raz 11. stolica Podlasia przemieni się w miasto rozbrzmiewające wyszukaną elektroniką i niebanalnym hip-hopem. Prezentujemy pierwszych artystów Up To Date Festivalu 2020, który odbędzie się w dniach 3-6 września. 
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2019
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2019Foto: Radek Kamiński/mat. pras.

Up to date 1200 publiczność.JPG
Relacja z festiwalu Up To date. Tak było w Białymstoku!

Podobnie jak przed rokiem festiwalowy weekend trwał będzie 4 dni - od czwartku do niedzieli. - Po rekordowej pod każdym względem ubiegłorocznej, 10. edycji festiwalu przyszedł czas, by ponownie przyjrzeć się idei, która legła u podstaw Up To Date Festiwalu i pragnieniu, by ludzie skupiali się bardziej na muzyce, jej przeżywaniu niż na samych nazwiskach i pseudonimach artystów występujących na festiwalowych scenach - mówił Jędrzej Dondziło, Dyrektor Artystyczny Up To Date Festivalu.

BEATS. STAGE BY BURN ENERGY DRINK

Uważni obserwatorzy mogli zauważyć, że każda z festiwalowych scen ma jasno określoną filozofię i drogę, którą podąża, a artyści dobierani są w określony sposób. Czasami poprzez filtr gatunkowy, czasem przez filtr dokonań czy charakteru. - Na największej scenie Beats. pojawi się Mata i Bedoes, artyści aktualni, więc decyzja była szybka i sprawna. Obok nich ciekawy b2b, tworzony przez dwie postacie pochodzące z różnych światów – to bristolski producent Pinch i legendarny berliński DJ Pete - dodaje Dondziło.

ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na Up To Date Festival >>>

SCENA POZDRO TECHNO

Scena Pozdro Techno jest najbardziej charakterystyczną z festiwalowych scen. - Techno na Up To Date Festival zawsze było dużą składową programu. W ciągu ostatnich lat techno rządzi sceną muzyki elektronicznej i my jako Up To Date staramy się wyróżnić i skupić na nieco innych, mniej oczywistych wyborach - komentuje Dondziło.

Dlatego piątek na scenie Pozdro Techno przebiegał będzie w rytmie electro. Pojawi się na niej dwóch artystów - Versalife oraz Lake Haze. Oboje zagrają w wersji live. - Sobota na tej scenie to kontynuacja filozofii prezentowanej przez ostatnie lata, czyli głębiej, do przeżywania, ale i do wytańczenia. Na scenie pojawi się Amandra w wersji live - francuski artysta stacjonujący w Warszawie. Jego brzmienie bardzo wpisuje się w to, co jako festiwal chcemy popularyzować. Drugim artystą tej sceny jest oczekiwany w Polsce od wielu lat ASC - znany ze wspaniałego, głębokiego i przestrzennego techno - dodaje Dondziło.

CENTRALNY SALON AMBIENTU

Centralny Salon Ambientu jest podsumowaniem tego, co przez cały rok ma miejsce podczas Salonów Ambientu w różnych miastach Polski. - Zawsze zależy nam na tym, by ten program był wyjątkowy, tak jak wyjątkowe są lokalizacje koncertów w ramach sceny Centralny Salon Ambientu. W tym roku skupiamy się na Pałacu Branickich. Zagra tam uwielbiany nie tylko przez nas Rafael Anton Irisari, który tworzy bardzo intensywną muzykę. Pojawi się również Kali Malone, amerykańska artystka, która stacjonuje w Sztokholmie, której muzyka była bardzo często słuchana w naszym biurze festiwalowym. Chciałbym, abyście sami sprawdzili, co tak naprawdę nas ujęło - kontynuuje Dondziło.

NOWA SCENA NA UP TO DATE FESTIVAL - ŁOMŻA JASNE PEŁNE STAGE

W 2020 roku po raz pierwszy w programie festiwalu pojawi się scena poświęcona muzyce disco - Łomża Jasne Pełne Stage. - Radosna, energetyczna atmosfera. Dobre flow - to wszystko będzie na tej scenie miało miejsce, a głównie za sprawą kolektywu Horse Meat Disco - mówi Jędrzej Dondziło.

Podczas tegorocznego Up To Date Festivalu wystąpi także Jakub Janicki, który jest artystą bardzo zróżnicowanym. - Potrafi tworzyć bardzo ciekawe brzmienia, a jego nowy projekt "Intuitive Mathematics" jest czymś bardzo absorbującym czego będzie się bardzo miło słuchać i co będzie się bardzo miło oglądać" - kontynuuje Dondziło.

***

mat. pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Plastic z "Dream Dancing" w ścieżce do filmu "Sala samobójców. Hejter"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 14:49
Piosenka "Dream Dancing" duetu Plastic znalazła się na ścieżce dźwiękowej nowego filmu Jana Komasy pt. "Sala samobójców. Hejter".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wieczór Rezydentów. Elektronika według Jerzego Przeździeckiego

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 19:06
Czy istnieje muzyka pozbawiona interpretacji? Dlaczego zły muzyk "instrumentalista", pozostanie złym muzykiem "elektronicznym"?
rozwiń zwiń