Up To Date Festival 2021. Electro, punk i ogień

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 12:00
- W numerze "Te tereny" Belmondo, czyli jeden z naszych ludzi na Czwartej Scenie Czwórki, mówi o miejscu, z którego pochodzi. Ja pochodzę z Białegostoku i na Up To Date jestem już jedenasty raz, czyli opuściłem tylko jedną odsłonę - opowiada dziennikarz Czwórki Kamil Jasieński. 
Zdechły Osa na Czwartej Scenie Czwórki - Up To date Festival 2021
Zdechły Osa na Czwartej Scenie Czwórki - Up To date Festival 2021Foto: Radek Kamiński

Posłuchaj
55:07 2021_09_04 21_04_54_PR4_UTDF_Czworka.mp3 Up To Date 2021 - audycja festiwalowa Kamila Jasieńskiego (Czwórka na Up to Date Festival/Czwótka)

Na afterach tańczą wszyscy

To pierwszy Up To Date, na którym siebie nie zabookowałem. Pomyślałem, że jeśli odpuszczę, to może uda mi się obejrzeć więcej występów innych artystów Dtekk

Od 12 lat festiwal przyciąga do Białegostoku fanów elektroniki i hip-hopu. Jak mówią stali bywalcy imprezy, na Up To Date jeździ się nie dla gwiazd tylko dla dobrej muzyki. I dobrej zabawy. - Pierwszy dzień festiwalu, piątek, w sobotę około godz. 9.00 zakończyła Australijka Roza Terenzi. Zagrała na naszym afterze w klubie FOMO, a jej występ przyciągnął nie tylko festiwalowiczów, ale też innych artystów - śmieje się Dtekk, dyrektor artystyczny festiwalu. 

Up To Date Festival 2021 Up To Date Festival 2021

Koniec monopolu techno?

Jest tyle muzyki nawiązującej do przeszłości, że nie da się powiedzieć, że oto pojawił się artysta, którego jeszcze nie było na świecie. Na szczęście twórcy są bardzo kreatywni i nawet jeśli czymś się inspirują, to robią to po swojemu Dtekk

Jednym z dominujących brzmień na Up To Date 2021 jest electro. - Mniej więcej cztery lata temu Scena Pozdro Techno wprowadziła ludzi w zakłopotanie, bo nie było zbyt dużo muzyki 4/4, czyli takiej z klucza techno - wspomina rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Czas mijał i electro wpisało się w stałą strukturę Up To Date. Myślę, że to dobry kierunek, bo ludzie są trochę zmęczeni monopolem techno. Świetnie reagują na electro, widać, że ta muzyka ich pobudza.   

Up To date 2021: Kamil Jasieński i Jędrzej Dondziło Up To date 2021: Kamil Jasieński i Jędrzej Dondziło

CZWÓRKA NA UP TO DATE - relacje i audycje specjalne >>>


"Dźwięk ciśnie, żółć nakręca"

Zobacz także
up to date 2021 plantacja dzwiekow 1200.jpg
UTDF 2021. "W Salonie Ambientu gra muzyka stanu ducha"

Czwórka od lat jest patronem medialnym wydarzenia, ostatnio także je współorganizuje i ma własną scenę. - Jeśli chodzi o brzmienia, to Up To Date w wielu punktach zazębia się z tym, co gramy na naszej antenie - wyjaśnia autor festiwalowej audycji. - Czwarta Scena Czwórki stanęła w Białymstoku już po raz piąty. Tym razem wystąpili na niej m.in. Zdechły Osa, Belmondo, Młody Dzban i RAU. - Osa jak zwykle wystąpił z bardzo dużym składem, w sumie na scenie pojawiło się chyba 11 osób. To było bardzo punkowe przeżycie - ze skokami w publiczność, z pogo oraz znany z koncertów metalowych "krąg śmierci" - opowiada autor audycji. - Przyznaję, że Czwórka ma tam ogień, dźwięk ciśnie, a energia bije od żółci - podsumowuje Dtekk.

Up To Date Festival 2021 - Młody Dzban i Zdechły Osa na Czwartej Scenie Czwórki Up To Date Festival 2021 - Młody Dzban i Zdechły Osa na Czwartej Scenie Czwórki

***

Tytuł audycji: Czwórka na Up To Date Festival

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Jędrzej Dondziło (Dtekk, pomysłodawca i organizator festiwalu)

Data emisji: 04.09.2021

Godzina emisji: 21:00

kul

Czytaj także

Bardzo długa "Noc". Przybysz i Skarby remiksują Baascha

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:30
Minął rok od premiery nowej płyty Baascha. W wakacje "Noc" ukazała się na winylu, a 27 sierpnia do sieci trafi "NCRMX". - To wydawnictwo z remiksami utworów z "Nocy", którego największą wartością jest to, że potrafi bardzo zaskoczyć - opowiada Baasch.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z alfabetu muzycznego układam swoje frazy". Jacek Prościński o wh0wh0

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 13:00
Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie. W projekcie wh0wh0 doskonali indywidualny styl gry na perkusji. I w tej odsłonie wystąpi na Up To Date Festival, na Czwartej Scenie Czwórki. 
rozwiń zwiń