Up To Date Festival 2021. Świetna frekwencja, doskonała atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:00
Za nami Up To Date Festiwal. 3-5 września elektronika i hip hop wybrzmiały nie tylko w Białymstoku, ale też na antenie Czwórki. - Vibe jest nie do pobicia. Świetny line-up i aftery w klubie Fomo do białego rana - opowiadają uczestnicy imprezy.
Up To Date  Festival 2021
Up To Date Festival 2021Foto: Radek Kamiński


utdf 1200.jpg
Ekipa Up To Date przejęła Czwórkę. Posłuchaj co się działo

W ten weekend Białystok rozbrzmiewa muzyką elektroniczną i alternatywnym hip hopem. 12. odsłona festiwalu Up To Date trwała do niedzieli - 5 września. 

Up To Date Festival - dzień pierwszy - GALERIA >>>

Jak w poprzednich edycjach, na festiwalu można było oglądać również występy artystów na naszej scenie. - Jeśli chodzi o brzmienia, to Up To Date w wielu punktach zazębia się z tym, co gramy na naszej antenie - wyjaśnia Kamil Jasieński. - Czwarta Scena Czwórki powstała w Białymstoku już po raz piąty. Pierwszego dnia wystąpili na niej: Zdechły Osa, Młody Dzban, RAU i wh0wh0. Drugiego - Hałastra, Belmondo, Pejzaż i Harper. 

Up To Date Festival - dzień drugi - GALERIA >>>

Up To Date Festival 2021 - Młody Dzban i Zdechły Osa na Czwartej Scenie Czwórki Up To Date Festival 2021 - Młody Dzban i Zdechły Osa na Czwartej Scenie Czwórki

Up To Date 2020 harper 1200.jpg
Up To Date Festival 2020. Tak bawiliśmy się podczas święta muzyki elektronicznej

Organizatorzy Up To Date Festival chętnie goszczą na naszej antenie. W ostatnich dniach też ich nie zabrakło. W Białymstoku była nasza reporterka Małgorzata Jakubowska, która przez cały weekend relacjonowała to, co działo się na festiwalu. 

Up To Date Festival 2021 Up To Date Festival 2021

3 września - piątek

W "Najlepszym dniu tygodnia" Gosia Jakubowska opowiadała, jak wyglądają ostatnie przygotowania. W audycji "Ratujemy świat" sprawdziła, jak na Up To Date realizowana jest idea zero waste - POSŁUCHAJ >>>

Po godz. 21.00 na Czwartej Scenie Czwórki pojawił się Zdechły Osa. - To był najlepszy koncert otwarcia - relacjonowała w audycji "Covery Samplery". - To jest 100 procent charyzmy i gigantyczna moc przyciągania. Tuż przed Zdechłym Osą wystąpił Młody Dzban, a że panowie dobrze się znają, to dwa, teoretycznie odrębne występy zamieniły się w jeden wielki show. 

Posłuchaj
04:11 CZWÓRKA Covery Samplery - 03 09 2021.mp3 Zdechły Osa na Czwartej Scenie Czwórki - relacja Gosi Jakubowskiej (Covery Samplery/Czwórka)

Sprawdź
wh0 wh0 Christiana Melnyk 1200.jpg
Jacek Prościński jako wh0wh0 wystąpi na Czwartej Scenie Czwórki

W specjalnym wydaniu "BEATmaszyny" na żywo ze Stadionu Miejskiego w Białymstoku zajrzeliśmy za kulisy tego wydarzenia. Gośćmi audycji byli ludzie, bez których niesamowity klimat festiwalu nie byłby możliwy: wolontariusze pracujący przy Czwartej Scenie Czwórki od jej początku: Krzysiek, który od wielu lat pracuje w UTDF Shopie, Adam - koordynator wolontariuszy, oraz Michał, który zarządza opieką nad artystami. Z jakimi wyzwaniami wiąże się ich praca? Jakie przygody przy organizacji festiwalu przeżyli na przestrzeni lat? Opowiedzieli o tym Piotrkowi true.dat Truszkowskiemu

4 września - sobota

"Sobotologii" nasza reporterka opowiadała o tym, jak wygląda miasteczko festiwalowe. - Jak co roku nie brakuje chętnych, żeby wysłać kultową już "Pocztówkę do babci". Moi rozmówcy tłumaczyli, że robią to, aby dziadkowie poczuli się docenieni. Kartki ślą także do rodziców - mówiła Gosia Jakubowska. - Jeśli zaś chodzi o sam początek festiwalu, to ta odsłona miała mocny start.  

Posłuchaj
07:41 CZWÓRKA Sobotologia - Up To Date 04 09 2021.mp3 Up To Date Festival - podsumowanie pierwszego dnia (Sobotologia/Czwórka)

Zobacz
up to date 2021 gosia jakubowska 1200.jpg
UTDF 2021. "W Salonie Ambientu gra muzyka stanu ducha"

"Plantacja dźwięków" to kolejna audycja nadawana na żywo z festiwalu Up To Date. Tym razem Gosia Jakubowska ze swoimi gośćmi rozmawiała m.in. o Centralnym Salonie Ambientu i innych scenach festiwalowych.

O 21.00 antenę przejęli Kamil Jasieński i jego goście - w audycji "Czwórka na Up To Date". W drugim dniu festiwalu usłyszeliśmy w Czwórce audycję prosto z terenu imprezy. W naszym plenerowym studiu pojawili się organizatorzy oraz artyści, którzy w tym roku wystąpili na Czwartej Scenie Czwórki. Nie zabrakło także rozmów z festiwalowiczami. Na playliście dominuje muzyka z tegorocznej edycji festiwalu - POSŁUCHAJ >>>


Up To Date 2021 Up To Date 2021

Posłuchaj
05:00 CZWÓRKA TpT - utdf 05 09 2021.mp3 Kolor ma znaczenie. O identyfikacji wizualnej Up To Date Festival 2021 (Tędy po trendy/Czwórka)

5 i 6 września 

W festiwalową niedzielę Gosia Jakubowska podzieliła się wrażeniami z Up To Date w audycji "Tędy po trendy". Na gorąco o wrażeniach z festiwalu naszą reporterka opowiedziała w audycji "Pierwsze słyszę" o 8.30


Posłuchaj
07:38 Czwórka/Pierwsze Słyszę - up_to_date 06.09.2021.mp3 Up To Date w podsumowaniu Gosi Jakubowskiej (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

- To była naprawdę dobra edycja, co było widać po uśmiechach ludzi. Mimo chłodnych nocy, atmosfera rozgrzewała uczestników - opowiada nasza reporterka.- Największe wrażenie zrobił na mnie DJ Phyton, który wystąpił w sobotę. Mistrz nad mistrzów. W ostatnim festiwalowym dniu czuło się także smutek, raz, że kończy się Festiwal i że Syny zagrali ostatni koncert.

Jak przyznają uczestnicy niesamowita atmosfera niosła ten festiwal. Co się najbardziej podobało? - Przede wszystkim klimat i muzyka. Wszystko jest takie surowe i industrialne - opowiada fanka muzyki elektronicznej. - Mi się podoba unikatowość tego festiwalu, nie jest taki masowy, jest przyjemny, do tego świetna atmosfera, oraz mega wystrój - dodaje inny uczestnik Up To Date.

W serwisie muzycznym audycji "TOP" Gosia Jakubowska jeszcze raz sentymentalnie wróciła do koncertu duetu Syny - koncertu niespodzianki. - Syny oficjalnie pod koniec lipca zakończyli swoją działalność, ale że są bardzo związani z Białymstokiem i organizatorami Up To Date Festival to dali kapitalny koncert, pełen dymu i kadzideł - opowiada. - Od organizaratorów artyści dostali bluzy, wyjątkowe, wypuszczone w liczbie dwóch sztuk, z oryginalnym, ręcznym haftem - dodaje reporterka. 


Posłuchaj
01:43 czwórka top up to date 06.09.2021.mp3 Gosia Jakubowska opowiada o koncercie niespodziance i prezencie dla duetu Syny (TOP/Czwórka)

 


Up To Date 2021 Up To Date Festival 2021

mat. pras./pj/aw/kul


Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń