Mark Zuckerberg: wirtualna teleportacja do 2030 roku

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 14:03
Do końca tej dekady specjalne okulary pozwolą nam na wirtualne przeniesienie się do dowolnego miejsca na Ziemi i przeprowadzanie spotkania do złudzenia przypominającego to w rzeczywistości.

Mark Zuckerberg w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział o swojej wizji rozwoju wirtualnej rzeczywistości i sprzętów, które są i będą wykorzystywane do tego typu doświadczeń. Facebook od lat inwestuje w segment VR. Tak dla przypomnienia, Zuckerberg kilka lat temu przejął firmę Oculus, która zajmuje się produkcją gogli VR, a dwa lata temu przejął Beat Games, czeskiego producenta gier przeznaczonych do wirtualnej rzeczywistość.

Właściciel Facebooka twierdzi, że do 2030 roku okulary do technologi VR oraz AR pozwolą nam na wirtualną teleportację, czyli możliwość cyfrowego podróżowania np. do domu znajomego oddalonego od nas od wiele kilometrów albo odbycie spotkania biznesowego, które do złudzenia będzie przypominać to, które miałoby miejsce w rzeczywistości. Zdaniem Marka Zuckerberga, taka teleportacja przyczyni się do lepszej jakości naszego życia oraz ograniczenia zbędnych podróży, co przyczyni się do zatrzymania niekorzystnych zmian klimatu na Ziemi.

mk


Zobacz więcej na temat: Facebook Mark Zuckerberg