Studenckie Noble - sprawdź, jak się zgłosić

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 19:22
Rekrutacja do tego konkursu trwa tylko do końca marca 2022, a poszukiwani są studenci, którzy mają ciekawe zainteresowania, ale także osiągnięcia na swoim koncie. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
Trwają zgłoszenia do konkursu Studencki Nobel
Trwają zgłoszenia do konkursu "Studencki Nobel"Foto: shutterstock/Antonio Guillem

Studencki Nobel to ogólnopolski konkurs dla studentów, którego celem jest wyróżnienie żaków o wybitnych osiągnięciach na różnych polach - zarówno naukowych, artystycznych, jak i społecznych. Rejestracja do Studenckich Nobli potrwa tylko do 31 marca. - Następnie od 1 do 8 kwietnia będzie można przesłać do nas poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej dokumentację własnych osiągnięć. Warto ją przygotować na podstawie instrukcji i kryteriów konkursu, które umieszczone są w sieci - tłumaczyła Julia Bańko, koordynator konkursu z Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Zgłaszać się można w kilkunastu kategoriach, m.in. sztuka, dziennikarstwo i literatura, nauki społeczne, ekonomiczne, medycyna i farmacja, fizyka i astronomia, a także nauki przyrodnicze i energetyka - jak piszą organizatorzy - dla "pasjonatów organizmów żywych, wszelakich mikro i makro przemian zachodzących w nich i między nimi a środowiskiem".

W procesie rekrutacji do konkursu liczą się m.in. osiągnięcia studentów. Jednak - jak podkreślała gość Czwórki - należy je odpowiednio udokumentować. - Można przesłać do nas jakiekolwiek zaświadczenia, potwierdzenia, certyfikaty, dyplomy - wyliczała gość Czwórki. - Mogą to być jednak także screeny z ekranów, pisma potwierdzające, że ktoś brał czynny udział w wykładach, konferencjach naukowych bądź publikował w czasopismach lub pracach badawczych. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, więc ostatecznie jest możliwość przesłania dokumentacji, którą będziemy oceniać indywidualnie. Dzięki temu studenci mogą podnieść swoje szanse - tłumaczyła.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

Posłuchaj
02:34 _PR4_AAC 2022_03_29-14-47-18.mp3 Jak zgłosić się do Studenckich Nobli i dlaczego warto to zrobić? (Strefa studenta/Czwórka) 

To dotyczy - jak wymieniała - m.in. osób, które zakładają startupy, są przewodniczącymi organizacji studenckich. - Chodzi o to, by udowodnić, że dana osoba miała duży wpływ na wydarzenia, ma ambicje i jest kreatywna - podkreślała Julia Bańko.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Adrianna Janiszewska

Gość: Julia Bańko (koordynator konkursu z Niezależnego Zrzeszenia Studentów)

Data emisji: 28.03.2022

Godz. emisji: 14.15

kd

Czytaj także

Program stażowy "Kariera" - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 15:01
Staże i praktyki to świetny sposób na to, by sprawdzić, czy nasz kierunek studiów rzeczywiście jest dla nas. Właśnie ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego programu płatnych staży "Kariera" Polskiej Rady Biznesu.
rozwiń zwiń