Program stażowy "Kariera" - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2022 15:01
Staże i praktyki to świetny sposób na to, by sprawdzić, czy nasz kierunek studiów rzeczywiście jest dla nas. Właśnie ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego programu płatnych staży "Kariera" Polskiej Rady Biznesu.
Co dają studentom konkursy i programy stypendialne?
Co dają studentom konkursy i programy stypendialne?Foto: Shutterstock/GaudiLab

W bieżącej odsłonie 33 krajowe i międzynarodowe spółki oferują niemal sto staży w takich miastach jak Warszawa, Toruń, czy Bydgoszcz. Rejestracja odbywa się oczywiście w sieci, a - jak tłumaczył w rozmowie z Czwórką Maciej Szulc, koordynator programu - potencjalni pracodawcy mają wgląd w nasze dane właściwie na bieżąco. 

Jak spodziewają się organizatorzy, konkurencja może być ogromna, dlatego warto zadbać o atrakcyjne i prawidłowo przygotowane CV. - Warto zawrzeć w nim podstawowe dane dotyczące swojego wykształcenia, czyli to, co studiujemy bądź studiowaliśmy. Dodatkowo istotne są nasze doświadczenia: to, gdzie pracowaliśmy oraz jak działaliśmy w kołach studenckich, organizacjach młodzieżowych, a może braliśmy udział w wolontariacie - wyliczał gość Czwórki. - Chodzi o to, by zaprezentować się jako osoba dynamiczna, kreatywna i z pomysłem na siebie.

Adresatami programu są ludzie, którzy szukają swojej pierwszej, bądź jednej z pierwszych prac. Specjalizacji, w których możemy powalczyć o staż, będzie sporo, m.in. finanse, zarządzanie ryzykiem, media, a nawet farmacja czy zarządzanie jakością. - Tu każdy może znaleźć coś dla siebie: od inżynierów, przez humanistów, aż po studentów chemii czy biologii - zaznaczał Marek Szulc. - Zapraszamy studentów studiów dziennych, wieczorowych, zaocznych w Polsce i za granicą, do 30. roku życia. Warto czytać ogłoszenia i dobrać staż do własnych potrzeb i umiejętności. Większość staży przewidziana jest dla żaków od trzeciego roku studiów, ale oczywiście są też staże dla studentów pierwszego roku - tłumaczył.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi Adrianna Janiszewska

Gość: Marek Szulc (koordynator programu "Kariera")

Data emisji: 15.03.2022

Godz. emisji: 14.15

kd

 

Czytaj także

Inkubator UW - jak wspomaga przedsiębiorczość młodych?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 17:30
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce, w którym uczestnicy, czyli studenci i naukowcy, swoją wiedzę i doświadczenie przekształcają w praktyczne działania. Program pomaga im w rozwijaniu przedsiębiorczości. 
rozwiń zwiń