DJ 600V. Architekt polskiego hip-hopu eksperymentuje z jazzem

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:00
- Z natury tak mam, że lubię pracować, a lockdown mi w tym sprzyjał. Zrobiłem kilka płyt, uporządkowałem projekty i doszlifowałem kwestię produkcji muzycznej. Pozwoliłem sobie także wydać album, który jest inny od tego, co robiłem do tej pory - opowiada DJ 600V.    
DJ 600V
DJ 600VFoto: mat. prom.

Muzyka to dla mnie osobista rzecz, niekoniecznie zależy mi, żeby ją promować, ale jak najbardziej chcę się nią dzielić DJ 600V

"12bit Jazzed Grooves pt 0" to pierwsze wydawnictwo z serii materiałów firmowanych szyldem 600V Invisible Jazzed Ensemble. Instrumentalny, jazzowy album powstał bez użycia żadnych sampli. - Zrobiłem muzykę, której można słuchać, pracując na home office. Utwory, które pojawią się w tym cyklu, to kompozycje przyjemne dla ucha. Taką przynajmniej mam nadzieję - opowiada gość Czwórki. - Dla mnie, jako dla twórcy, to także dowód na to, że jakoś ewoluuję. Te płyty są dla mnie drogowskazem, dokąd powinienem zmierzać. 

Posłuchaj
25:06 CZWÓRKA Funkadelia 25.04.2021.mp3 DJ 600V o nowych muzycznych wyzwaniach (Funkadelia/Czwórka) 

Jestem niewykształciuchem muzycznym. W życiu miałem dwie lekcje gry na gitarze, ale nic z tego nie wyszło DJ 600V

Na razie gotowe są dwa wydawnictwa, ale utworów jest znacznie więcej. - Wybieram je tak, by zmieściły się na płycie winylowej - wyjaśnia rozmówca Marcina Huberta. - Mam już dwa krążki: "12bit Jazzed Grooves pt 0" oraz "Funky Grooves". Na każdej z nich grałem po kolei każdy instrument, improwizowałem, zapisywałem pętle w formacie midi. Nie korzystałem z sampli i to jest właśnie ten punkt zwrotny w mojej twórczości.

600V - "Piosenka gołębia" (Album Promo) / Grube Jointy TV

Zobacz także
łąki łan 1200.jpg
Od Underworld do Łąki Łan. Historia utworu "Galeon"

DJ 600V odpowiedzialny jest za muzykę na pierwszych albumach Molesty i kultowej kompilacji "Smak B.E.A.T. Records", remiksował Fisza, przyłożył się do powstania Płomienia i wielu innych płyt. - Po 30 latach śmiało mogę powiedzieć, że w hip-hopie tkwią moje korzenie. Tam tkwi moment, w którym poznałem groove - wspomina producent. - Do dziś w muzyce najbardziej fascynuje mnie rytmika, to, w jaki sposób instrumenty mogą wprowadzić ruch - w powietrzu, w życiu i w świecie - dodaje. 

*** 

Tytuł audycji: Funkadelia

Prowadzi: Marcin Hubert

Gość: Sebastian Imbierowicz (DJ 600V, Volt, DJ Volt, V.O.L.T)

Data emisji: 25.04.2021

Godzina emisji: 17.05

kul


Czytaj także

"Funkjest" - a jak powstał? Historia spotkania P.Unity i Kuby Knapa

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 15:30
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały Wasze ulubione utwory. Tym razem Marcin Hubert sprawdził, w jakich okolicznościach powstał wspólny numer P.Unity i Kuby Knapa - "Funkjest".
rozwiń zwiń
Czytaj także

GrubSon z płytą "Akustycz(nie)zupełnie". "Ten przekaz jest prawdziwy"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 00:00
- Kłamstwo prędzej czy później wychodzi na jaw. Dlatego tak ważne jest, by tworząc muzykę mówić prawdę - podkreślał Tomasz Iwanca, czyli Grubson.
rozwiń zwiń