SnowFest 2022. Czwórka obecna w Szczyrku

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 17:00
Miętha, Łąki Łan, Third Son, Catz N Dogz, ROS, Novika, Discox, Invent, a także PRO8L3M, Bitamina, Łona i Webber Last Robots i Ros Addiction - to tylko niektóre gwiazdy muzyki elektronicznej, jakie możecie usłyszeć podczas SnowFest 2022. Relacje z festiwalu oczywiście w Czwórce, która jest patronem medialnym wydarzenia.
Miętha na stoku SnoFest 2022
Miętha na stoku SnoFest 2022Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Po raz kolejny Czwórka łączy siły ze Snowfest Festiwal. W zimowej stolicy Polski - Szczyrku po raz kolejny ściągnął do siebie tłumy miłośników niebanalnych brzmień, dobrej zabawy, ale i sportowych akrobacji. To region, który nie tylko słynie z najlepszym zjazdowych tras narciarskich, bogatej bazy noclegowej, interesującej i zróżnicowanej kultury regionalnej, ale teraz także, może poszczycić się stworzeniem idealnych warunków do rozwoju tak dużych, festiwalowych marek jak SnowFest. - Cieszymy się, że SnowFest ma miejsce w Szczyrku, ale całymi sobą solidaryzujemy się z Ukrainą, kumulujemy w sobie dobrą energię, by wysłać tam, ale też przekazać ją tym, którzy odwiedzą nas tutaj - mówiła Sabina Bugaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku.

Tegoroczne zmagania pierwszego dnia - w wieczór snowboardowy - zwyciężył Michał Ligocki, a my porozmawialiśmy z Tomaszem Wolakiem, który był trzeci, oraz drugim Kamilem Knopem. - Pomagamy Ukrainie na ile się da, ale nie odpuszczamy swojego życia i ciśniemy dalej - podkreślał wicemistrz w rozmowie z Czwórką. A jak tłumaczył Tomasz Wolak, nawet w tych "smutnych na maksa czasach" warto oderwać się od rzeczywistości. - Jest super atmosfera i super skocznia, dobrze tu być ze znajomymi, pojeździć i posłuchać muzyki. Sam nie spodziewałem się, że trafię na podium i luźno skakałem, ale cieszę się, że sędziowie docenili moje tricki - mówił sportowiec, który na co dzień trenuje na Gubałówce.. 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

- Zima niestety troszeczkę odpuściła w ostatnich dniach, więc nie dało się do końca zrealizować planu, a chcieliśmy zrobić tor unikalny na skalę Polski. Musieliśmy zmodyfikować plany, ale i tak wszystko wygląda bardzo dobrze i profesjonalnie. W finale snowboardowym tricki były bardzo fajne, choć skocznia okazała się dość trudna - podkreślał Jacek Milas, sędzia snowboardowy w rozmowie z Czwórką. 

Posłuchaj
06:36 czwórka plener 2022_03_05-14-09-27.mp3 SnowFest 2022. Ze sportowcami i organizatorami rozmawia Hanna DOłęgowska (PlenAir/Czwórka) 

Na stoku wraz z nami pojawili się m.in. Miętha i Spisek Jednego, a nasz dziennikarz Kamil Jasieński porozmawiał z gośćmi o historii tego wydarzenia, jego nierozłącznym powiązaniu ze sportami zimowymi oraz o jasno sprecyzowanym i konsekwentnie realizowanym kierunku muzycznym festiwalu. Na audycję specjalną zaprosiliśmy w piątek (4.03) po godz. 22.00.

POSŁUCHAJ: Miętha, Spisek Jednego i Igor Fleiszer o SnowFest 2022 <<<

SnowFest 2022 - Miętha SnowFest 2022 - Miętha

W sobotę po godz. 22.00 Norbert Borzym podsumuje dotychczasowe wydarzenia w Szczyrku wraz z artystami występującymi w trakcie tej odsłony Snowfestu - niektórzy z nich debiutują na tej imprezie, niektórzy zaliczani są do tzw. "stałych punktów programu" - obydwie perspektywy poznamy w specjalnym wydaniu "Kluboteki" z terenu festiwalu. Wszystko to w akompaniamencie muzyki największych gwiazd festiwalu. W naszym plenerowym studio pojawią się m.in. Third Son, Catz N Dogz, ROS, Novika, Discox, czy Invent.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: 

SnowFet 2022 SnowFest 2022

Główny trzon festiwalu to występy największych gwiazd muzyki elektronicznej - w Szczyrku występują takie gwiazdy, jak Chase & Status czy 2manydjs, Metrik, Culture Shock, największy polski towar eksportowy w muzyce elektronicznej – Catz`n Dogz, jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich miesięcy - Third Son, hip-hopowych hegemonów z PRO8L3M-u, a także czołówkę polskiej sceny koncertowej - Bitamina, Łona i Webber czy festiwalowych rezydentów Last Robots i Ros AddictionDowiedz się więcej <<<

-  Jesteśmy już tutaj czwarty raz, za każdym razem spotykamy się tą samą ekipą. Łona wystąpił bomba, świetna atmosfera. Teraz czekamy na RAU-a, który będzie nas walił basem "po piersiach" - mówili Krzysiek i Marcin, koledzy z Olkusza i Krakowa. 

Posłuchaj
05:17 czwórka plener2 2022_03_05-14-37-53.mp3 Z uczestnikami i przedstawicielami GOPR-u rozmawia Kamil Jasieński (PlenAir/Czwórka) 

Jednak SnowFest to nie tylko dobra zabawa i moc świetnej muzyki. Organizatorzy podkreślają, że starają się wspierać Ukrainę. - Mamy deklaracje, że sto procent pieniążków z biletów przeznaczane będzie na pomoc naszym sąsiadom. Dodatkowo można dołożyć się "do puszki". Mamy zapotrzebowanie na środki medyczne, opatrunki, bandaże czy inne środki medyczne. To rzeczy potrzebne tam, gdzie leje się krew - podkreślał w rozmowie z Czwórką Ryszard Kurowski z beskidzkiego GOPR-u. Na Czwórkowym stanowisku podczas festiwalu także dostępny jest specjalny kod QR, dzięki któremu będziecie mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagać ukraińskim uchodźcom. Poza tym - jak informują organizatorzy sam Festiwal także aktywnie włączony zostaje w tą pomoc. 

***

mat.pras./kd