Królestwo elektroniki. Do tańca zaprasza Ula Kaczyńska

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 05:00
Sobotni wieczór w Czwórce przemierzamy tanecznym krokiem. Nie inaczej będzie w "Departamencie Tańca" - nowej audycji poświęconej różnym odmianom muzyki elektronicznej.
Departament tańca to autorska audycja muzyczna Uli Kaczyńskiej.
"Departament tańca" to autorska audycja muzyczna Uli Kaczyńskiej.Foto: Daniel Walczak

Stosując nazewnictwo ze świata "beauty", "Departament tańca" to "Prywatka" po liftingu. Przy czym zabieg się nie udał, "pacjent" nie wypiękniał, za to stał się bardziej pociągający. W każdą sobotę po godz. 20.00 będziemy poszerzać pole tańca i definicję klubowego parkietu.

W pierwszej odsłonie posłuchamy m.in. nowych płyt Catz n' Dogz i Jazxing. Album "Punkt" to krążek inny niż dotychczasowe wydawnictwa duetu. Do nagrania utworów Grzegorz i Wojtek z Catz n' Dogz zaprosili od lat cenionych przez siebie artystów i artystki. Na płycie znajdziemy m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Kayah, Szczyla, Baascha, Paulinę Przybysz, Rosalie., Łonę, Iwonę Skwarek (Rebeka, Shyness), Schaftera i Kubę Karasia.

Jazxing to gdański duet producencko-djski Mateusza Filipiuka oraz Jakuba Sautycza, który zadebiutował utworem "A może by" w katalogu labelu The Very Polish Cut Outs wraz z doświadczonym kanadyjczykiem - Eddie C w 2014 roku. Właśnie ukazał się ich debiutancki album „Pearls of the Baltic Sea”, wydany nakładem brytyjskiej wytwórni Higher Love Recordings. Na płycie znalazło się osiem oryginalnych kompozycji, które są hołdem dla nostalgicznej klasyki lat 80, którą można kojarzyć z brzmieniem mixtape'ów Daniele Baldelliego i estetyki Balearic pop z początku lat 90. Słychać tu również inspiracje zaczerpnięte ze składów takich jak Air, Saint Etienne, czy twórczości brytyjskiej legendy Adrew Weatheralla. 

***

Na "Departament tańca" - w sobotę (01.10) o godz. 20.05 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

La Giang, We Draw A, Beskres i Kamp!, Punkty wspólne Radka Krzyżanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:13
- Jestem wielkim pasjonatem muzyki i produkcji muzycznej. I niezależnie od tego, do którego punktu dojdę, zawsze będę wracać do momentu, kiedy odkryłem pierwotną radość z jej tworzenia – opowiada muzyk, kompozytor i producent Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yans o krążku "Atlas": ścieżka dźwiękowa przez kwaśno rozmyte miasto

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 16:40
Post-rock na house’owym bicie i w klubowym aranżu - tak brzmi pierwszy album trójmiejskiej formacji Yans. Płyta "Atlas" ukazała się przed wakacjami i sprawi dużo radości fanom Tycho i Bonobo. 
rozwiń zwiń