X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Koniec ery Windows?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 19:03
Według firmy VMware era Windows dobiega końca. Klasyczny schemat desktop – serwer to już przeszłość. Nadchodzi zmiana paradygmatu – pracownicy stają się mobilni, a tym samym używają głównie urządzeń mobilnych.
Koniec ery Windows?
Foto: glowimages.com

Nowe urządzenia takie jak tablety czy smartfony oferują dostęp do tanich aplikacji niezależnych od systemu operacyjnego. Według danych, na które powołuje się VMware w 2015 roku będą przeważały aplikacje mobilne, działające poza środowiskiem Windows. Jest to efekt konsumeryzacji – 74% użytkowników przenosi aplikacje używane, na co dzień na grunt zawodowy.

Ten trend znakomicie sprzyja wzrostowi produktywności – mobilni użytkownicy są o 20% bardziej efektywni. Zatem rynek będzie się rozwijał.

Czego możemy się spodziewać?

- nowych oczekiwań użytkowników końcowych

- nowych urządzeń i nowych systemów – „no Windows anymore” wieszczy VMware

- nowych tanich, uniwersalnych aplikacji

To zmiany, które mogą sprzyjać wzrostowi produktywności, ale niestety niosą ze sobą zagrożenia dla bezpieczeństwa firmy. Można je zignorować stawiając na ograniczoną kontrolę, a tym samym ryzykując, lub zablokować - narażając się na niezadowolenie pracowników.

Wspomniana firma VMware ma na to gotowe rozwiązanie – Horizon Suite, czyli platformę umożliwiającą dostęp do wirtualnych desktopów, danych i aplikacji. Pełne bezpieczeństwo i komfort pracy. Jest jednak małe „ale” – to rozwiązanie na które stać duże firmy.

A co z małymi firmami?

Firma VMware koncentruje się na współpracy z partnerami, dlatego też usługi, które świadczy bezpośrednio są ograniczone. Być może znajdzie się grupa Partnerów, która w oparciu o rozwiązania VMware zaoferuje własne usługi dla MSP. W ten sposób pojawią się aplikacje w systemie SAS (oprogramowanie jako usługa). Musi jednak pojawić się masa krytyczna użytkowników którzy zechcą korzystać z tych rozwiązań. Nie będzie tanio gdyż rozwiązania VMware stanowią niewielką część całościowych kosztów, jest to zaledwie 1/11.

Kto może zaspokoić oczekiwania rynku?

W Rosji jeden z banków świadczy usługi z zakresu księgowości w chmurze. Obok banków, operatorzy telekomunikacyjni to potencjalnie bardzo obiecująca grupa, jako przyszły usługodawca. Dobra infrastruktura IT, duża grupa użytkowników, spadające przychody - to argumenty za. Na dziś jednak to jedynie ciekawostki.

Małe firmy są skłonne do ryzyka, zwłaszcza nieuświadomionego. W konfrontacji dużych inwestycji związanych z bezpieczeństwem i utraty danych, wygrywają bieżące przychody. Co więcej app story uczą, że aplikacja jest często darmowa lub kosztuje kilkanaście bądź kilkadziesiąt złotych. I na takie czeka small bussines. Czy się doczeka? Raczej tak, a póki co będzie ryzykował.autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Informatyczna przyszłość biznesu w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 11:56
Wg badania Ipsos MORI wykonanego dla Microsoftu, 66% polskich firm z sektora MŚP przyznaje, że IT odgrywa kluczową rolę w sukcesie ich organizacji. Spośród tych, które wdrożyły już usługi w chmurze, aż 77% uważa, że wykorzystywane przez nich rozwiązania wspierają ich efektywność.
rozwiń zwiń