X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Wirtualizacja 2013

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 09:52
EMC poinformował o zajęciu pierwszego miejsca wśród producentów pamięci masowych w dorocznym badaniu Wikibon dotyczącym wirtualizacji, zatytułowanym „VMware Dominant in Multi-Hypervisor Data Centers” (Dominacja VMware w centrach przetwarzania danych opartych na wielu hiperwizorach).
Wirtualizacja 2013

Wikibon jest czołową firmą analityczną. W swoim badaniu przeanalizowała poziom integracji rozwiązań oferowanych przez różnych producentów ze środowiskami VMware. Systemy pamięci masowych firmy EMC zostały uznane za najlepsze w każdej z trzech ocenianych kategorii produktów, czyli w kategorii systemów pamięci masowych ogółem, systemów   o dostępie blokowym i systemów o dostępie plikowym.

EMC VNX i EMC VMAX są czołowymi systemami pamięci masowych w kategorii rozwiązań o dostępie blokowym, w której analitycy przeanalizowali trzynaście produktów. Systemy VNX znalazły się na pierwszym miejscu wśród rozwiązań pamięci masowych dla platformy VMware vSphere nie tylko w badaniu z 2013 r., ale także w raportach z lat 2012 i 2011.

  • W badaniu oceniano producentów pamięci masowej na podstawie jakości integracji ich rozwiązań z technologią VMware. EMC, jako czołowy dostawca infrastruktury informatycznej do obsługi rozwiązań VMware, oferuje klientom korzystającym z produktów VMware dostępność, ochronę, automatyzację i bezpieczeństwo niezbędne do wdrożenia wirtualizacji i zdobycia przewagi nad konkurencją. Ułatwia tym samym wdrażanie środowisk chmury i technologii wirtualizacji do uruchamiania systemów VMware w nowoczesnych chmurach cechujących się coraz większym stopniem automatyzacji.
  • Ścisła integracja systemów EMC z rozwiązaniami VMware eliminuje konieczność pisania i aktualizowania złożonych skryptów łączących te środowiska. Dzięki temu firmy mogą lepiej zarządzać swoimi zasobami informatycznymi i dostosowywać je do potrzeb i reguł biznesowych, a tym samym obniżyć koszty i zwiększyć wydajność operacyjną

Wykorzystanie technologii — nowe obszary integracji

Klienci ocenili dostępne rozwiązania najważniejszych producentów pamięci masowej na podstawie takich kryteriów, jak ochrona danych, wydajność pamięci masowych, zarządzanie, obsługa sieci pamięci masowych i bezpieczeństwo. Jako decydujący czynnik ankietowani najczęściej wskazywali integrację z technologią VMware, którą uważają też za najistotniejszy atrybut pamięci masowych używanych we wdrożeniach oprogramowania vSphere 5.1.

  • Dowodem pogłębionej integracji rozwiązań EMC z produktami VMware jest pakiet EMC Storage Analytics Suite 2.0 (ESA). Klienci mogą teraz z niego korzystać we wszystkich rozwiązaniach z serii VNX     i VMAX w celu monitorowania swoich środowisk i rozwiązywać pojawiające się w nich problemy. Pakiet ESA, który stworzono w oparciu o narzędzie VMware vCenter Operations Manager; przeprowadza analizy  w domenach pamięci masowej zapewniając administratorom lepszy wgląd w zarządzane środowiska, co pozwala zwiększyć wydajność operacyjną i ogólną produktywność. Jako niezależne rozwiązanie analityczne pakiet ESA zaprojektowano z myślą o prowadzeniu szczegółowych analiz pamięci masowych i całościowym odwzorowaniu topologii na obsługiwanych macierzach VMAX i VNX w środowisku VMware.
  • Zdefiniowana programowo platforma pamięci masowej EMC ViPR oferuje szereg obszarów integracji z technologią VMware (np. z oprogramowaniem VMware vCenter Orchestrator czy VMware vCloud Automation Center), a tym samym umożliwia automatyzację udostępniania pamięci masowej na podstawie wyznaczonych reguł. ViPR komunikuje się z technologiami VMware za pośrednictwem interfejsów VMware API for vSphere Storage Awareness udostępniając użytkownikom zintegrowany interfejs, który pozwala centralnie zarządzać profilami pamięci masowych i przeglądać pule pamięci masowych ViPR z poziomu rozwiązania vCenter. Integracja ViPR z oprogramowaniem VMware vCenter Operations umożliwia stworzenie spójnej konsoli do monitorowania stanu pamięci masowych i rozszerzenie integracji z pakietem EMC Storage Resource Management (SRM). Zwiększa to otwartość platformy ViPR, która zgodnie z aktualnymi planami ma pojawić się na rynku w II połowie 2013 r.
  • Dzięki zgodności operacyjnej rozwiązań RSA Security Analytics z wirtualną platformą sieciową VMware administratorzy zabezpieczeń mogą z kolei przeglądać wszystkie pakiety danych przesyłane w wirtualnych centrach przetwarzania danych, a w szczególności pomiędzy maszynami wirtualnymi uruchomionymi na danym hoście. Możliwość wglądu w dane przesyłane przez maszyny wirtualne zarówno przez sieci fizyczne, jak i wirtualne, pomaga wyeliminować istotne luki związane z bezpieczeństwem, co pozwala informatykom szybko reagować w przypadku wykrycia zarażonych lub podejrzanych maszyn wirtualnych.

Z technologiami operacyjnymi i narzędziami do zarządzania VMware zintegrowane są również nowe usługi automatyzacyjne EMC dla chmur hybrydowych. Stworzono je w celu usprawnienia transformacji infrastruktury informatycznej w celu umożliwienia klientom udostępniania jej jako usługi (ITaaS).

Nowe usługi pomagają też działom IT obniżyć koszty i zwiększyć elastyczność zdefiniowanych programowo centrów przetwarzania danych. Usługa vCloud Suite Enablement wykorzystuje pakiet VMware vCloud Suite i technologię Puppet Labs PaaS w celu zmiany sposobu tworzenia i wdrażania aplikacji. Z kolei usługę EMC Management and Orchestration Jumpstart stworzono z myślą o zmianie sposobu konfigurowania, serwisowania i rozbudowywania infrastruktur za pomocą oprogramowania vCloud Automation Center i konsoli vCenter Operations Management. Usługa Dynamic Financial Management Service zapewnia natomiast użytkownikom, programistom i administratorom przejrzystość i kontrolę finansową za pośrednictwem pakietu VMware IT Business Management Suite.autor: Materiały prasowe

Czytaj także

Otwarty system pamięci masowej

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 12:24
Udostępniono nowe rozwiązanie Red Hat Storage Test Drives, które pozwoli klientom korporacyjnym bezpłatnie wypróbować rozwiązanie Red Hat Storage Server w usłudze Amazon Web Services (AWS).
rozwiń zwiń