Nowe Technologie

Nowa oferta hostingu współdzielonego

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 10:02
1&1 Internet wprowadził nową ofertę hostingu WWW. Nowe pakiety hostingowe są dostępne zarówno dla platformy Linux, jak i Windows.
Nowa oferta hostingu współdzielonego

Zawierają one profesjonalne narzędzia do projektowania, przyjazne dla użytkownika centrum aplikacji internetowych, funkcje optymalizujące wydajność oraz wsparcie ekspertów od aplikacji. Ofercie towarzyszy wprowadzenie nowych zasad firmy 1&1 Internet w zakresie hostingu i e-biznesu, które zapewniają szybkie i skuteczne wsparcie techniczne, gwarancję satysfakcji oraz maksymalne bezpieczeństwo.

Portfolio hostingowe 1&1 zostało zmodernizowane w taki sposób, aby zoptymalizować wdrażanie stron internetowych w oparciu o popularne aplikacje open source.

  • Pakiety hostingowe są dostępne w cenie od 9,90 zł miesięcznie. Już w pakiecie Basic klienci mogą korzystać z centrum aplikacji 1&1, które obejmuje 40 popularnych systemów CMS do ekspresowej instalacji w trybie „safe” lub „free”, a także aktualności i przydatne informacje.  Tryb „safe” oznacza wygodę i bezpieczeństwo — to 1&1 przeprowadza kluczowe aktualizacje zabezpieczeń i dba o aktualność wersji aplikacji zainstalowanych dla klienta.
  • 1&1 oferuje teraz szersze możliwości również dla programistów, którzy chcieliby dostosowywać swoje aplikacje za pomocą zewnętrznych, stworzonych samodzielnie wtyczek lub skryptów. W ich przypadku idealnie sprawdzi się nowy tryb „free”, ponieważ umożliwia on instalację aplikacji jednym kliknięciem, a przy tym pozostawia pełną swobodę w zakresie programowania. Ponadto wraz ze zmianą potrzeb klienci mogą bez trudu przełączyć wybraną aplikację z trybu „safe” na tryb „free”.
  • Biblioteka sprawdzonych, preinstalowanych wtyczek dla najpopularniejszych 5 systemów CMS (WordPress, Joomla!, Drupal, Typo3 i Magento) zawiera gotowe rozwiązania, które pozwalają m.in. przystosować strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, a także podnieść ich bezpieczeństwo i wydajność.
  • Ponadto, użytkownicy mają do dyspozycji 100 widżetow Web Apps zapewniających łatwą integrację fragmentów kodu HTML. Upraszczają one komunikację, udostępnianie treści w społecznościach oraz prezentacje produktów
    i multimediów. Jednocześnie umożliwiają profesjonalistom modyfikowanie i dostosowywanie wyglądu aplikacji do potrzeb danej firmy. W przypadku użytkowników o większych wymaganiach technicznych pakiet Unlimited Plus oferuje specjalistyczne wsparcie w dziedzinie aplikacji — porady, poprawki i najlepsze praktyki przygotowane przez ekspertów specjalizujących się w zakresie 5 wiodących aplikacji oraz technologii MySQL i PHP.

Pakiety hostingowe

Niektóre strony ze względu na duże natężenie ruchu czy też działanie wymagających aplikacji, takich jak Magento, potrzebują większych zasobów po stronie serwera. Wolne ładowanie lub przestoje na stronie internetowej mogą oczywiście oznaczać mniejszy komfort użytkowania i negatywnie wpływać na postrzeganie przedsiębiorstwa.  Dlatego 1&1 oferuje także pakiety hostingowe, które dzięki gwarantowanej wydajności, umożliwiają szybkie ładowanie stron internetowych, a także sprawne przetwarzanie zapytań znajdujących się w bazach danych.  Wszystko to zwiększa komfort korzystania z witryny. Klienci decydujący się na pakiet Unlimite Plus jako jedni z nielicznych na rynku dysponują gwarancją wydajności strony internetowej obsługiwanej przez 2 GB pamięci RAM bez dodatkowych opłat. Taka gwarantowana ilość pamięci operacyjnej może zapewnić poziomy wydajności podobne jak w przypadku zasobów serwera.

Kreator stron mobilnych

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na strony internetowe zoptymalizowane pod kątem urządzeń przenośnych, firma 1&1 wprowadziła nowe narzędzie — Kreator Stron Mobilnych. Pozwoli ono klientom tworzyć nowe strony internetowe lub po prostu przekształcać już istniejące w nowe wersje, dostosowane do urządzeń mobilnych. Narzędzie umożliwia łatwą adaptację łączy, grafiki, kolorów i tekstu. Jest dostępne bez dodatkowych opłat w pakietach Unlimited i Unlimited Plus. Pozostali klienci mogą je natomiast zamówić jako funkcję dodatkową.

CDN

Aby zapewnić klientom korzystającym z hostingu współdzielonego szybsze udostępnianie zawartości ich stron internetowych, firma 1&1 dysponuje zintegrowaną siecią CDN. 1&1 CDN buforuje statyczną zawartość stron klientów w 23 lokalizacjach na całym świecie, dzięki czemu pliki są przechowywane bliżej końcowych użytkowników a witryny ładują się szybciej.  Natomiast treść dynamiczna stron internetowych jest w dalszym ciągu pobierana bezpośrednio z serwerów 1&1, a pliki oryginalne są chronione w bezpiecznych centrach danych firmy. Funkcja 1&1 CDN jest zawarta w pakietach 1&1 Unlimited i Unlimited Plus. Klienci stosujący strony SSL lub strony mobilne mogą z kolei skorzystać z opcjonalnej wersji 1&1 CDN Plus za pośrednictwem swojego panelu sterowania.

Pakiety hostingowe 1&1 są dostępne już od 9,90 zł miesięcznie.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Na co zwraca się uwagę wybierając hosting dla firmy?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 12:29
Czy sugerujemy się tylko cenami, czy przywiązujemy wagę także do innych aspektów, jak gwarancje niezawodności usług, jakość oferowanej obsługi oraz rekomendacje wyrażone przyznanymi wyróżnieniami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy hostingowe nie spełniają 4 kryteriów

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 09:57
Na rynku można znaleźć szereg firm hostingowych oferujących zbliżone do siebie oferty, zarówno pod kątem ceny, jak i zakresu usług. Przedsiębiorca, który decyduje się na jedną z nich zwykle pod uwagę bierze rozpoznawalność danej marki, cenę oraz rekomendacje ze strony niezależnych podmiotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki wybrać hosting

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 11:33
Dobór właściwego hostingu ma duży wpływ na to, jak nasz biznes będzie postrzegany w sieci i odbierany przez potencjalnych klientów. Przed podjęciem decyzji niezbędne jest poznanie wymagań naszego przedsięwzięcia i możliwości poszczególnych usług.
rozwiń zwiń