X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Safe Profile Twój bezpieczny profil na Facebooku

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2013 13:00
Siedemdziesiąt sześć procent konsumentów obawia się o swoją prywatność podczas korzystania z portali społecznościowych [1].
Safe Profile Twój bezpieczny profil na Facebooku
Foto: Glow Images/East News

Oferowane przez Facebooka ustawienia, które umożliwiają dokładną kontrolę poszczególnych elementów konta, bywają dla większości użytkowników niejasne i skomplikowane. W rezultacie wiele osób często przez przypadek upublicznia informację czy zdjęcia przeznaczone wyłącznie dla wąskiej grupy swoich znajomych. Przekonała się o tym nawet Randi Zuckerberg, która miała problem z kontrolą prywatności w serwisie społecznościowym swojego brata.

Przeciętny użytkownik traktuje Facebooka jako źródło rozrywki i nie chce się zgłębiać w tajniki skomplikowanych ustawień prywatności – mówi Maria Nordgren, Wiceprezes działu Consumer Security w F-Secure. Tu z pomocą przychodzi nasza najnowsza aplikacja Safe Profile. Dokonaliśmy zestawienia najważniejszych ustawień prywatności na Facebooku. Safe Profile w ciągu zaledwie 2 minut dokładnie skanuje profil użytkownika i wskazuje na możliwe ulepszenia.

Aplikacja Safe Profile informuje każdego użytkownika Facebooka o najważniejszych kwestiach bezpieczeństwa i prywatności. Nowe rozwiązanie F-Secure na bieżąco śledzi wszelkie zmiany dokonywane przez programistów z Doliny Krzemowej oraz na bieżąco podstawia gotowe rozwiązania. Ogólnodostępna i darmowa usługa nie gromadzi oraz nie przechowuje prywatnych danych użytkowników.

W grudniu 2012 roku programiści Facebooka wprowadzili szereg nowych funkcji związanych z kontrolą prywatności. Najwięcej trudności sprawia użytkownikom tzw. dziennik aktywności, który dzięki podziałowi treści na kategorie miał pozwolić użytkownikom skuteczniej kontrolować, gdzie trafiają ich informacje, statusy, komentarze oraz zdjęcia i kto może je zobaczyć. Bardzo często konfiguracja ustawień prywatności jest dość skomplikowana i może zająć nawet kilkanaście minut.

Aby przetestować Safe Profile, a także zgłosić propozycje ulepszeń, wystarczy się zalogować na Facebooku i odwiedzić specjalną stronę poświęconą aplikacji: https://www.facebook.com/FSecureSafeProfile[1] Badanie użytkowników szerokopasmowego Internetu obejmowało wywiady online przeprowadzone wśród 6400 abonentów w wieku od 20 do 60 lat z 14 krajów: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, USA, Kanady, Brazylii, Indii i Japonii. Badanie wykonała pracownia GfK w okresie od 25 maja do 1 czerwca 2012.

 autor: eRKa

Czytaj także

Trojan Stels zbiera żniwo

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 09:25
Stels to wielozadaniowy koń trojański, który atakuje mobilny system operacyjny Android.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy zapraszają do cyberataków

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 16:40
Według danych F-Secure, zebranych z ponad 200 tys. stacji roboczych (w większości działających w Europie) 87 proc. komputerów w firmowych środowiskach IT nie posiada niezbędnych aktualizacji oprogramowania, stanowiąc w ten sposób poważne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa.
rozwiń zwiń