X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wirus

Koronawirus w Iranie. Dziesiątki zakażonych i kilkanaście ofiar śmiertelnych

Iran potwierdził śmierć 12 osób w wyniku zakażenia koronawirusem. Miejscowe ministerstwo zdrowia poinformowało również, że 61 osób pozostaje zarażonych patogenem. Na Bliskim Wschodzie to właśnie Iran jest krajem, w którym panuje teraz najgorsza sytuacja. Koronawirusa wykryto też w sąsiednich krajach, ale w znacznie mniejszej skali. Polskie władze proszą podróżujących na Bliski Wschód o ostrożność.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie ŚWIAT Iran Bliski Wschód

W związku z koronawirusem powrócą w Europie kontrole graniczne? KE wyjaśnia

W Unii Europejski poziom zagrożenia koronawirusem jest oceniany jako umiarkowany, z wyjątkiem Włoch, gdzie podniesiono go do wysokiego. Tak zdecydowali eksperci z Europejskiego Centrum do Spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. To był jeden z tematów spotkania przedstawicieli unijnych krajów w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Włochy Europa ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska

Koronawirus we Włoszech. MSZ odradza Polakom podróże do 11 gmin

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, jeśli nie są konieczne, do 11 gmin we Włoszech objętych kwarantanną w związku z występowaniem koronawirusa - poinformował resort spraw zagranicznych w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny GIS Główny Inspektor Sanitarny bezpieczeństwo premier Mateusz Morawiecki MSWiA Piotr Müller POLSKA

Koronawirus zagraża Polsce? Premier wziął udział w specjalnej naradzie

- Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym i szefem MSWiA w sprawie koronawirusa. Ok. godz. 15.00 w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa odbędzie się odprawa z wojewodami i wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny GIS Główny Inspektor Sanitarny bezpieczeństwo premier Mateusz Morawiecki MSWiA Piotr Müller POLSKA

Dla kogo koronawirus może być śmiertelny? Szef GIS wyjaśnia

- Z dotychczasowych obserwacji wynika, że koronawirus nie jest śmiertelny dla ludzi, którzy nie mają obciążeń immunologicznych, albo związanych z wiekiem czy innymi współistniejącymi chorobami - powiedział główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas w wywiadzie dla "Polska Times".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny GIS Główny Inspektor Sanitarny bezpieczeństwo POLSKA

Włochy walczą z koronawirusem, ale zarażonych przybywa. GIS ostrzega Polaków

Główny Inspektor Sanitarny w związku z ogniskami koronawirusa w północnych Włoszech nie zaleca w najnowszym komunikacie podróżowania do tego kraju, w szczególności do regionów: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania i Lacjum. We Włoszech zmarła już trzecia ofiara koronawirusa. Do 152 wzrosła także liczba zarażonych. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Włochy Główny Inspektor Sanitarny wirus wirusy choroby zakaźne ŚWIAT

Koronawirus we Włoszech. Zamknięte szkoły, skrócony karnawał w Wenecji, odwołane mecze

W związku z szerzeniem się przypadków koronawirusa odwołane zostały wszystkie imprezy karnawału w Wenecji, który miał trwać do wtorku. Z kolei w regionach Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia-Romania lokalne władze zdecydowały o zamknięciu szkół i uniwersytetów. Dotychczasowy bilans zachorowań w kraju to 132 zarażonych i dwie ofiary śmiertelne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy koronawirus choroby zakaźne Wenecja wirus wirusy

"Unikajcie skupisk ludzi". Polski konsulat we Włoszech wydał ostrzeżenie

W związku z szerzeniem się koronawirusa we Włoszech, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie zaleca unikanie przebywania w miejscach publicznych, a zwłaszcza unikanie większych skupisk ludzi - podał w niedzielnym komunikacie. 132 przypadki koronawirusa stwierdzono dotąd we Włoszech
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Włochy Europa ŚWIAT

Koronawirus we Włoszech: coraz więcej zarażonych i ofiary śmiertelne. Całe gminy odcięte od świata

We Włoszech rośnie liczba zarażonych koronawirusem. Według najnowszych danych, podawanych w mediach przez lokalne władze, to już ponad 100 chorych. Dwie osoby zmarły. Najwięcej zarażonych - 89 - jest w Lombardii, 17 w Wenecji Euganejskiej, dwie w Emilii-Romanii, dwie w stołecznym regionie Lacjum.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Włochy Europa ŚWIAT Giuseppe Conte

Epidemia koronawirusa w Europie? Minister zdrowia Francji: przygotowujemy się

- Francja przygotowuje się na możliwość wybuchu w Europie epidemii koronawirusa Covid-19 - poinformował francuski minister zdrowia Olivier Veran. Podkreślił, że Paryż uważnie obserwuje sytuację we Włoszech, gdzie stwierdzono już 76 przypadków zakażenia i dwa zgony, wywołane wirusem.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Francja Europa ŚWIAT