X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

F-Secure Software Updater

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:22
Badania przeprowadzone przez F-Secure pokazują, że aż 87 proc. firmowych stacji roboczych nie ma zainstalowanych aktualnych łatek oprogramowania. Z kolei 83 proc. luk w zabezpieczeniach, które są celem ataków złośliwego oprogramowania, ma już swoją aktualizację. Oznacza to, że znaczna większość przedsiębiorców jest narażona na cyberatak, mimo że dostępne są już odpowiednie środki zabezpieczające.
F-Secure Software Updater

Do tej pory aktualizacja zainstalowanego oprogramowania przez administratorów sieci firmowych wiązała się z dużym nakładem pracy. Osoba odpowiedzialna za utrzymanie zaplecza IT w przedsiębiorstwie musiała manualnie sprawdzić, jaki software jest zainstalowany na stacjach roboczych i wyszukać dostępne łatki dla każdej aplikacji oddzielnie. Przy kilkudziesięciu  komputerach zadanie to było w zasadzie nie do zrealizowania, a co za tym idzie, bezpieczeństwo danych firmowych było stale narażone na ataki złośliwego oprogramowania, wykorzystującego podatności w poszczególnych aplikacjach, czyli exploity. A te, według danych z laboratoriów F-Secure, stanowią aż 57 proc. całego złośliwego kodu, krążącego po sieci.

Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod łamania zabezpieczeń, którą posługują się autorzy ataków, jest reverse engeneering, czyli inżynieria wsteczna, której poddawane są łatki dystrybuowane przez producentów oprogramowania. Ma ona na celu zbadanie, jaką podatność likwidował patch i przygotowanie odpowiedniego exploita, który tę podatność wykorzysta. Zazwyczaj w ciągu zaledwie trzech dni od wydania oficjalnej aktualizacji na wolnym rynku złośliwego oprogramowania są już dostępne exploity ukierunkowane w „łataną” podatność. Z tego też powodu instalowanie aktualizacji możliwie najszybciej po ich opublikowaniu jest sprawą najwyższej wagi – mówi Michał Iwan, Country Manager F-Secure w Polsce.

  • Nowe narzędzie Software Updater, które włączone jest do pakietów Client Security Premium i Business Suite Premium, pozwala na automatyczną i kontrolowaną aktualizację szeregu aplikacji, takich jak Java, Flash czy Acrobat Reader. Ponadto, program instaluje niezbędne patche w przeglądarkach internetowych a także najpopularniejszych wtyczkach oraz aktualizuje systemy operacyjne. Software Updater umożliwia zdalne zarządzanie aktualizacjami w firmowej sieci z poziomu przejrzystego panelu administracyjnego, co znacznie podnosi wygodę użytkowania i ogranicza do minimum czas potrzebny na zainstalowanie niezbędnych łatek.

Software Updater to niezwykle użyteczne narzędzie, które docenią zarówno administratorzy firmowych sieci, jak i właściciele przedsiębiorstw. Zapewnia ono najwyższy poziom bezpieczeństwa przy rzeczywistym zmniejszeniu nakładu pracy, co w konsekwencji przynosi dodatkowe korzyści firmie – dodaje Michał Iwan.

Software Updater jest elementem pakietów Client Security Premium i Business Suite Premium. Dzięki rozwinięciu pakietów o nowy element są one doskonałym rozwiązaniem, gwarantującym kompleksowe bezpieczeństwo IT firm różnej wielkości.autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Każda firma się boi

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 10:12
Wg badania IDC Analysis Perspective Worldwide Security Products z końca 2012, prawie 50 proc. firm uważa, że ich infrastruktura IT jest podatna na atak. Powoduje to wzrost wymagań wobec rozwiązań bezpieczeństwa korporacyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie rynek audytu oprogramowania dla firm

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 12:28
Systemy do ewidencjonowania zasobów oprogramowania i urządzeń, zarządzania licencjami, a także do audytu legalności software’u w przedsiębiorstwach cieszą się rosnącym zainteresowaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o atakach typu DDoS

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 11:59
Instytucje finansowe na całym świecie, w tym również w Polsce, od początku minionego roku wciąż walczą z olbrzymią falą ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service - rozproszonej odmowy dostępu).
rozwiń zwiń