X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Canon EOS 60Da

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 00:00
Canon rozszerzył serię EOS prezentując model EOS 60Da lustrzankę cyfrową (DSLR) wysokiej rozdzielczości przeznaczoną do astrofotografii. Aparat EOS 60Da, który powstał na bazie modelu EOS 60D i zastępuje model EOS 20Da, może rejestrować bogate odcienie czerwieni, jakimi cechują się mgławice emisyjne, a zmodyfikowany filtr dolnoprzepustowy sprawia, że jest on bardziej czuły na fale świetlne o długości H-alfa.
Canon EOS 60Da
Canon EOS 60Da

 

EOS 60Da nadaje się idealnie do fotografowania takich zjawisk astronomicznych, jak mgławice rozpraszające, które stanowią ulubiony obiekt astrofotografów ze względu na charakterystyczny czerwony kolor spowodowany jonizacją wodoru. W standardowej lustrzance cyfrowej filtr podczerwieni (IR) ogranicza ilość światła Hα docierającego do matrycy aparatu, tłumiąc sygnały czerwieni w celu wyeliminowania niepożądanych barwnych artefaktów na końcowym obrazie. Aparat EOS 60Da oferuje natomiast nowy, zmodyfikowany filtr, który przepuszcza trzykrotnie więcej światła Hα, niż w modelu EOS 60D, a także 18-megapikselową matrycę CMOS, procesor DIGIC 4 oraz duży zakres czułości ISO, co pozwala robić ostre, wyraźne zdjęcia zabarwionych na czerwono mgławic emisyjnych.

 

Wysoka rozdzielczość, duża czułość i niski poziom szumów

 

EOS 60Da zapewnia astrofotografom wysoką jakość zdjęć i kreatywną elastyczność. 18-megapikselowa matryca APS-C CMOS nadaje się idealnie do utrwalania bogatych szczegółów w gromadach gwiazd, a zaawansowana obróbka sygnałów przy wysokich czułościach ISO (do 6400, z możliwością rozszerzenia do 12 800) gwarantuje niski poziom szumów, co ogranicza potrzebę dłuższej ekspozycji i korzystania z uchwytów do śledzenia gwiazd. Współpracując z zaawansowanym, 14-bitowym procesorem DIGIC, matryca zapewnia też doskonały stosunek sygnału do szumu w ostatecznych danych wyjściowych, dostarczając obrazy z naturalnymi barwami i płynnymi gradacjami tonalnymi. Pozwala to uchwycić na przykład subtelne przejścia kolorów w międzygwiezdnych obłokach gazu.

 

Łatwa obsługa

 

Wykorzystując zaawansowaną ergonomikę aparatu EOS 60D, model EOS 60Da zaprojektowano tak, aby dobrze leżał w ręce i zapewniał duże możliwości konfiguracji. Zakrzywiona obudowa cechuje się wygodnym układem przycisków, przy czym często używane elementy sterujące zgrupowano w celu zapewnienia łatwego dostępu. Można je łatwo regulować i przypisywać im funkcje zgodnie z potrzebami użytkownika, a górny, podświetlany ekran LCD ułatwia monitorowanie i regulowanie parametrów obrazu podczas robienia zdjęcia. Specjalny przycisk Quick Control zapewnia też natychmiastowy dostęp do wszystkich ustawień aparatu w trakcie fotografowania.

 


  • EOS 60Da jest również wyposażony w panoramiczny, ekran LCD o zmiennym kącie i przekątnej 7,7 cm (3,0”) z podglądem na żywo, który przydaje się do komponowania zdjęć podczas korzystania ze statywu. Obrotowy ekran o zmiennym kącie zapewnia dużą elastyczność, a tryb podglądu na żywo — komfort obsługi, umożliwiając precyzyjne dostrajanie kompozycji i ustawień aparatu. Wysoka rozdzielczość ekranu LCD (1040 tys. punktów) przekłada się na niezwykłą szczegółowość obrazu zarówno przed, jak i po zrobieniu zdjęcia, dzięki czemu astrofotografowie mogą komfortowo kadrować i przeglądać ujęcia.

 


  • Aby zapewnić jeszcze większą elastyczność fotografowania, aparat EOS 60Da jest kompatybilny z opcjonalnym kontrolerem zdalnym TC-80N3 – programowalnym wyzwalaczem migawki, który umożliwia regulowanie ustawień bez zakłócania pozycji aparatu. TC-80N3 umożliwia zdalne robienie zdjęć w dowolnie wybranych interwałach lub stosowanie długich ekspozycji, więc nadaje się doskonale do poklatkowego filmowania nocnego nieba. Dołączony zasilacz ACK-E6 pozwala na ciągłe fotografowanie z wykorzystaniem prądu z sieci energetycznej — co przydaje się w przypadku długich ekspozycji — a oprogramowanie EOS Utility umożliwia użytkownikom zmianę ustawień lub oglądanie wykadrowanego obrazu na komputerze PC lub Mac podłączonym do gniazda USB.

 

EOS 60Da – kluczowe funkcje

 


  • Zwiększona czułość na światło podczerwone

  • 18-megapikselowa matryca APS-C CMOS

  • Obrotowy ekran o zmiennym kącie 3:2 Clear View; przekątna 7,7 cm (3,0”)

  • Czułość ISO 100-6400 (z możliwością rozszerzenia do ISO 12 800)

  • Filmowanie poklatkowe za pomocą oprogramowania EOS Utility lub opcjonalnego kontrolera zdalnego TC-80N3Zobacz więcej na temat: canon komputery

Czytaj także

Astrofotografia. Jak zrobić dobre zdjęcie nieba?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 19:08
Zwłaszcza, że aby zajmować się astrofotografią wcale nie trzeba mieć superprofesjonalnego sprzętu. Wystarczy lustrzanka cyfrowa, trochę wyobraźni i przede wszystkim... dużo czasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Canon PowerShot G1 X

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 00:00
Zaprezentowany nowy top-kompakt Canona ma za zadanie wywalczyć miejsce wśród tych, którzy nie chcą używać nawet najprostszych lustrzanek. Duża matryca CMOS, procesor DIGIC 5 i rejestrowanie filmów full HD to rewolucyjne podejście do kompaktowego aparatu fotograficznego.
rozwiń zwiń