Nowe Technologie

Toshiba zdobywcą czterech nagród w konkursie red dot design

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 00:00
Wśród nagrodzonych produktów Toshiba najwyższe uznanie oceniających zyskał dysk zewnętrzny STOR.E EDITION, który został uhonorowany tytułem red dot: najlepszy z najlepszych 2012. Jest to najwyższe wyróżnienie przyznawane w red dot design, będącym jednym z najbardziej prestiżowych konkursów designerskich na świecie.
Reddot design award
Reddot design award

 

Pozostałe nagrodzone produkty to:

  • telewizory 3D z funkcją Smart TV 55/46WL863 oraz 55/46YL863,

  • laptopy Tecra R840/R850,

  • ultrabook™ Portégé Z830.

Jurorzy konkursu stanęli w tym roku przed nie lada wyzwaniem oceny 4515 produktów rywalizujących o wyróżnienie „red dot design award”. Mogąc nagrodzić jedynie kilka z nich poddali je rygorystycznym testom i ocenom pod względem innowacyjności, funkcjonalności, jakości oraz przyjazności środowisku. Produkty firmy Toshiba pomyślnie przeszły badanie due diligence (należytej staranności) prowadzone w ramach kwalifikacji do konkursu, a co najistotniejsze, aż cztery z nich zostały nagrodzone.

 

STOR.E EDITION: nagroda „red dot: najlepszy z najlepszych 2012”

 

Zewnętrzny dysk twardy STOR.E EDITION został doceniony za wzornictwo i jakość wykonania. Dzięki żywym kolorom oraz teksturowanemu, wykończeniu lekkie dyski STOR.E EDITION idealnie pasują do laptopów Toshiba Satellite, Satellite Pro i Tecra. Wyposażone w porty USB 3.0 umożliwają szybki transfer danych.

 

Portégé Z830: nagroda „red dot”

 

Kolejne wyróżnienie „red dot” zostało przyznane 13,3-calowemu, stylowemu Ultrabookowi™ Portégé Z830. Ważący zaledwie 1,12 kg2 model ten jest ultra-przenośnym, trwałym urządzeniem, które oferuje pełen pakiet niezbędnych funkcji, z pełnowymiarowymi portami włącznie. Z830 zwraca uwagę elegancką i wytrzymałą obudową ze stopu magnezu z wykończeniem w kolorze szczotkowanego metalu.

 

Tecra R840 i R850: „red dot”

 

Laptopy Toshiba Tecra R840 i R850 dla profesjonalistów są wydajnymi, lekkimi i smukłymi urządzeniami o atrakcyjnym wzornictwie. W modelach tych na uwagę zasługują wysoka jakość, innowacyjne technologie i najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające łączność. Każda z wymienionych cech przeszła zawansowane testy, których wyniki zostały potwierdzone przyznaną nagrodą.

 

Toshiba 55/46WL863 i 55/46YL863: „red dot”

 

Telewizory serii WL863 i YL863 są wynikiem współpracy firmy Toshiba z duńskimi projektantami JACOB JENSEN DESIGN. Poza multiprocesorową platformą CEVO ENGINE, która zapewnia obu modelom wyjątkową jakość obrazu w formacie 3D, 55- i 46-calowe telewizory obu serii wyróżniają się eleganckim wyglądem dzięki stylowej obudowie, wykonanej z najwyższej jakości materiałów, takich jak piaskowane aluminium. Oba modele oferują również funkcję Smart TV umożliwającą dostęp do Toshiba Places (dedykowany kontent online3) oraz umożliwiającą nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrznych dyskach twardych4.Czytaj także

Coraz cieńsze, markowe i szybkie - takie komputery się sprzedają

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:33
W ubiegłym roku Polacy kupili ponad 3 miliony komputerów. Rośnie popyt na urządzenia mobilne. Szczególnie na ultrabooki.
rozwiń zwiń