Nowe Technologie

Tablety wygrywają

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 18:33
Według raportu IDC w 3Q 2012 na świecie sprzedało się 27,8 miliona tych urządzeń. To aż o 49,5% więcej niż rok wcześniej. Jak trafnie przewidział Jobs – tablety zrewolucjonizowały Internet.
Tablety wygrywają
Foto: Glow Images/East News

 

Raport firmy IDC pokazuje ciągły wzrost popularności tej kategorii urządzeń, a co za tym idzie – sprzedaży tabletów na świecie. Z podsumowania trzeciego kwartału 2012 roku wynika, że sprzedaż tych urządzeń kolejny raz notuje znaczny wzrost, równy 11,2% względem poprzedniego kwartału. Jednocześnie w odniesieniu do sprzedaży w analog

„Tablety to segment produktowy, który postrzegamy jako szczególnie istotny i konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę, by wyprzedzać rosnące oczekiwania coraz szerszego grona użytkowników” - mówi Sławomir Stanik, Country Manager, ASUS Polska.

Możliwość personalizacji, mobilność i poręczność, zarówno w warunkach domowych, jak i poza domem, czynią z tabletów coraz popularniejsze, osobiste urządzenie elektroniczne. Dzięki możliwości tworzenia osobnych profili użytkowników, z jednego urządzenia mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny. Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie już rozstania ze swoim tabletem w sytuacji wyjazdu - wielu z nich zabiera sprzęt na urlop.

  • Te multimedialne urządzenia to nie tylko wygoda, rozrywka czy praca, ale także po prostu piękny i nowoczesny gadżet. Dla wielu użytkowników parametry techniczne tabletów są równie istotne, jak ich wygląd i estetyka. Coraz więcej konsumentów przekonuje się do niezaprzeczalnych zalet tego typu mobilnego sprzętu oraz wymienia swoje tablety na nowsze modele, których stale rozwijane funkcjonalności są coraz bardziej pomocne w życiu codziennym. 

Windows 8

Wielką szansą dla tabletów jest system Windows 8, który pojawił się na rynku z końcem października tego roku. Jest on nastawiony przede wszystkim na dotykową obsługę – tym samym idealnie nadaje się do tego typu urządzeń. Dzięki niemu tablet może stać się pełnowartościowym, biznesowym narzędziem pracy. Mobilne urządzenie, kompatybilne z wszystkimi aplikacjami środowiska Windows, posiada bardzo duży potencjał biznesowy – doskonale nadaje się do obsługi chociażby baz danych czy prezentacji multimedialnych.

„Windows 8 niweluje największą wadę tabletów z systemem Android – brak kompatybilności z aplikacjami w środowisku Windows. Sądzę, że tablet stanie się niedługo nie tylko doskonałym narzędziem rozrywki, ale także funkcjonalnym i komfortowym urządzeniem biznesowym, które sprawdzi się w rękach managerów lub specjalistów” – dodaje Sławomir Stanik.

  • Dane IDC, podobnie jak szacunki marki ASUS, potwierdzają, że popularność tabletów będzie stale wzrastać. Prognozy na kolejny kwartał są równie pozytywne. Z analiz przeprowadzonych przez Gartnera na początku 2012 roku wynika, że tabletowy boom trwa – do 2016 roku sprzedaż multimedialnych tabliczek wzrośnie o ponad 600 proc.

 


autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

Tablety z Windows 8

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 00:00
Acer zaprezentował tablety z najnowszym systemem operacyjnym Windows 8. Ze względu na trzy tryby pracy ekranu dotykowego, tablet ICONIA W510 zapewnia nową jakość obsługiwania palcami. ICONIA W700 jest natomiast najwydajniejszym tabletem z systemem Windows 8 i współpracuje z podstawką zwiększającą funkcjonalność. Oba tablety zostały zaprojektowane tak, aby ustanowiły nowe standardy ergonomii oraz wygody użytkowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze tablety ASUSa z systemem Windows 8

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 00:00
Asus pokazał dwa nowe tablety z Windows 8: ASUS Vivo Tab i ASUS Vivo Tab RT to hybrydowe urządzenia składające się z wielodotykowego ekranu w wysokiej rozdzielczości oraz stacji dokującej z klawiaturą QWERTY.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ASUS Transformer Pad TF300TL

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2012 00:00
Firma ASUS wprowadza na polski rynek tablet Transformer Pad TF300TL - wydajny i funkcjonalny tablet z opcjonalną stacją dokującą. Jest to pierwsze w Polsce urządzenie firmy ASUS, przystosowane do szybkiej łączności LTE. Sercem modelu Transformer Pad 300TL jest czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 3 4-Plus-1, a mobilna stacja dokująca może wydłużyć żywotność baterii aż do 18 godzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intel odrabia straty w tabletach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 00:00
Nowa generacja Atoma okazał się idealna do tabletów. Intel Atom Z2760 jest procesorem, na którym zbudowano wiele urządzeń. Tu prezentujemy znaczących graczy na rynku, którzy weszli w masowy lub biznesowy rynek tabletowy. Fujitsu zastosowało w tablecie Intel Core i5 vPro.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga wersja ASUS PadFone

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 00:00
PadFone 2 to smartfon z ekranem o przekątnej 4.7 i systemem Android, który po podłączeniu stacji dokującej staje się 10-calowym tabletem. Aplikacje zostały zoptymalizowane do pracy zarówno w trybie smartfonu, jak i tabletu, pozwalając na natychmiastową zmianę rozmiaru ekranu podczas pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft prezentuje: Windows 8 i nowy tablet

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 06:54
W czwartek w Nowym Jorku odbyła się premiera nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Na rynku ukazuje się jednocześnie tablet Surface, wyposażony w ekran dotykowy.
rozwiń zwiń