X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

vCloud Hybrid Service

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 02:15
VMware zaprezentował vCloud Hybrid Service, chmurę obliczeniową IaaS (Infrastruktura jako usługa), dostarczaną i obsługiwaną przez VMware, zbudowaną na niezawodnych fundamentach VMware vSphere.
vCloud Hybrid Service
Foto: Glow Images/East News

VMware udostępnił klientom w ten sposób wspólną platformę umożliwiającą bezproblemowe połączenie ich centrum danych z chmurą. vCloud Hybrid Service z łatwością rozszerzy zakres oprogramowania VMware, używanego przez setki tysięcy klientów, na chmurę publiczną. Oznacza to, iż klienci będą mogli korzystać z tych samych możliwości, narzędzi czy modeli bezpieczeństwa zarówno w swoim własnym środowisku, jak i poza nim.

„Celem VMware jest radykalne uproszczenie działań IT i wsparcie klientów w przekształcaniu funkcjonowania IT. Dzisiaj, poprzez wprowadzenie VMware vCloud Hybrid Service, stawiamy duży krok naprzód łącząc wszystkie zalety wirtualizacji dostarczanej przez VMware i technologii programowo zdefiniowanego centrum przetwarzania danych z szybkością i prostotą chmury obliczeniowej, których oczekują nasi klienci” – mówi Andrzej Kontkiewicz, Regional SE Manager Eastern Europe w VMware.

Najszybsza droga do chmury dla klientów VMware

VMware vCloud Hybrid Service umożliwi klientom połączenie centrów danych z chmurą dzięki następującym elementom:

  • Neutralność w stosunku do aplikacji

vCloud Hybrid Service będzie obsługiwać tysiące aplikacji i ponad 90 systemów operacyjnych, które są w pełni kompatybilne z vSphere. Klienci otrzymują zatem ten sam poziom dostępności i wydajności bez konieczności tworzenia od nowa bądź ponownego instalowania swoich aplikacji.

  • Bezproblemowe połączenia sieciowe i bezpieczeństwo

VMware vCloud Hybrid Service umożliwi klientom korzystanie z  wirtualnych połączeń sieciowych, aby bezpiecznie rozszerzyć istniejące sieci warstwy 2 lub 3 z centrum danych do vCloud Hybrid Service.

  • Niezawodność działania krytycznych aplikacji

Zbudowany na vSphere, vCloud Hybrid Service zaoferuje automatyczną  replikację, monitoring i wysoką dostępność kluczowych dla biznesu aplikacji, wykorzystując w tym celu zaawansowane właściwości vSphere, w tym VMware vMotion, High Availability oraz vSphere Distributed Resources Scheduler.

  • Uproszczone zarządzanie

vCloud Hybrid Service zaoferuje uproszczone podejście do zarządzania, umożliwiając klientom korzystanie z tych samych narzędzi i procesów, którymi posługują się obecnie, do zarządzania środowiskiem IT, zarówno we własnym centrum przetwarzanie danych, jak i poza nim. Administratorzy vSphere będą mieli możliwość podglądu, zarządzania i przenoszenia maszyn wirtualnych z poziomu klienta vSphere, przy zastosowaniu bezpłatnej wtyczki vCloud Connector.

VMware vCloud Hybrid Service i nowe możliwości dla Partnerów

Usługa VMware vCloud Hybrid Service będzie dostarczana przez Partnerów i będzie kompatybilna z pozostałymi usługami chmury, opartymi o rozwiązania  VMware. Może być sprzedawana w taki sam sposób, jak inne licencje VMware na podstawie pozycji SKU z cennika, a partnerzy mogą utrzymać obecny model rozliczeń z klientami. Ponadto, dostawcy usługi chmury uzyskają możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe usługi bądź uzupełnienia swojego portfolio o vCloud Hybrid Service.

Usługa VMware vCloud Hybrid Service będzie dostępna w czerwcu br. w ramach programu Early Access (wczesnego zakupu), natomiast ogólna dostępność jest planowana w USA na trzeci kwartał 2013 r.

 autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Mobilna chmura hybrydowa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 11:26
Wg IBM mobilność w połączeniu z big data wymuszają zmianę w podejściu do chmury. Rozwiązania klasyczne ustępują architekturze open standard aby umożliwić firmom bycie konkurencyjnymi, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ułatwienie wykorzystania danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

VMware Forum 2013: Virtually Unlimited

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 12:38
4 czerwca w Warszawie odbędzie się najważniejsze branżowe wydarzenie dotyczące technologii chmury i wirtualizacji. Eksperci i specjaliści będą dyskutować o innowacjach chmurowych, o wirtualizacji oraz rozwiązaniach mobilnych, które zapewniają większą elastyczność biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmura w oczach managerów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 11:05
Firma Oracle zaprezentowała dziś wyniki raportu zatytułowanego „Cloud for Business Managers: the Good, the Bad, and the Ugly” (Chmura w oczach menedżerów biznesowych: dobra, zła i brzydka), który dowodzi, że większość firm na całym świecie nie zintegrowała jeszcze odpowiednio aplikacji działających w chmurze we wszystkich swoich działach.
rozwiń zwiń