Nowe Technologie

Nowa wersja Veeam Backup & Replication

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 06:28
Veeam Software poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszej wersji produktu Veeam Backup & Replication v7. Do wersji v7 wprowadzono dwie nowe funkcje – wbudowaną akcelerację WAN i tworzenie kopii zapasowych z migawek pamięci masowej.
Nowa wersja Veeam Backup  Replication

Opracowane przez Veeam rozwiązanie zostało zoptymalizowane szczególnie pod kątem tworzenia kopii zapasowych. Wbudowana akceleracja WAN kopiuje dane do lokalizacji znajdującej się poza siedzibą klienta nawet 50-krotnie szybciej niż w przypadku klasycznego kopiowania plików. Eliminuje to konieczność zakupu i wdrożenia niezależnego urządzenia do akceleracji WAN lub wykupienia dodatkowej przepustowości sieci umożliwiającej tworzenie kopii zapasowych poza siedzibą firmy.

  • Funkcja tworzenia kopii zapasowych z migawek pamięci masowej, opracowana we współpracy z HP, znacznie poprawia akceptowalne poziomy utraty danych (recovery point objectives - RPO) i zdecydowanie ogranicza obciążenie infrastruktury wirtualnej. W efekcie administratorzy IT mogą tworzyć kopie zapasowe tak często, jak chcą, nawet w przypadku maszyn wirtualnych wykonujących duże ilości operacji wejścia/wyjścia. Rozwiązanie to działa z produktami HP StoreVirtual VSA, HP StoreVirtual (LeftHand, P4000) i HP StoreServ (3PAR).

Veeam Backup & Replication v7 wprowadza też siedem dodatkowych wiodących na rynku funkcji i ponad 75 innych nowych funkcji oraz usprawnień, m.in. Veeam Explorer for Microsoft SharePoint, VMware vCloud Director Integration, Self-Service Recovery of VMs and Guest Files oraz Native Tape Support.

Nowa wersja Enterprise Plus

Aby zaspokoić różnorodne wymagania użytkowników w zakresie ochrony danych i uwzględnić ograniczenia ich budżetów, dostępne są różne wersje Veeam Backup & Replication: Free, Standard i Enterprise. Dodatkowo w Veeam Backup & Replication v7 firma Veeam wprowadziła wersję Enterprise Plus, która zawiera wbudowaną akcelerację WAN i tworzenie kopii zapasowych z migawek pamięci masowej.

Dostępność, ceny, demo VMworld

Na rynku europejskim Veeam Backup & Replication v7 jest dostępny w cenach: od 620 euro za wersję Standard, 1000 euro w wersji Enterprise i 1600 euro w wersji Enterprise Plus.

Wersja Veeam Backup Free Edition będzie dostępna bezpłatnie pod adresem http://www.veeam.com/pl/virtual-machine-backup-solution-free.html

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Informatyczna przyszłość biznesu w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 11:56
Wg badania Ipsos MORI wykonanego dla Microsoftu, 66% polskich firm z sektora MŚP przyznaje, że IT odgrywa kluczową rolę w sukcesie ich organizacji. Spośród tych, które wdrożyły już usługi w chmurze, aż 77% uważa, że wykorzystywane przez nich rozwiązania wspierają ich efektywność.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cloud collaboration nowa jakość wspólnej pracy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 13:00
Miniony rok zakończył się wielkim sukcesem chmury, która zdążyła już zaznaczyć swoją obecność niemal w każdym aspekcie naszego życia. Nie inaczej stało się z udziałem chmury w wykonywanej przez nas pracy.
rozwiń zwiń